Czy w Unii Europejskiej zostanie wprowadzone cło na chińskie panele słoneczne?
Niemieccy producenci paneli PV domagają się wprowadzenia w Unii Europejskiej cła na baterie słoneczne sprowadzane z Chin.
Niemieccy producenci paneli PV domagają się wprowadzenia w Unii Europejskiej cła na baterie słoneczne sprowadzane z Chin.
Europa po raz kolejny zyskała miano światowego lidera w produkcji energii z elektrowni słonecznych. Obecnie produkuje 3/4 globalnej mocy pochodzącej z fotowoltaiki.
Andrzej Gołyga, prezes firmy Enepol w wywiadzie dla Pomorskiego Przeglądu Gospodarczego wypowiedział się na temat możliwości inwestowania w farmy fotowoltaiczne w Polsce. Dzięki nowej ustawie o OZE, tego typu inwestycja może zwrócić się znacznie szybciej niż obecnie, nawet w ciągu 6-7 lat.
Jak poinformowała PAP diecezja sosnowiecka Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie zainstalowało w baterie słoneczne, dzięki którym wykorzystuje energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej. Na dachu sanktuarium zamontowano aż 312 paneli fotowoltaicznych o wymiarach o mocy max. 230W/każdy. Instalacja zajmuje łącznie 500m2.
Canadian Solar Inc. ogłosił dalszą ekspansję na rynkach poludniowo-wschodniej Europy. Dostarczył właśnie 3.3MW baterii słonecznych dla bułgarskiej elektrowni słonecznej. Były to moduły CS6P-P.Instalacja powstała w Plovdiv - w drugim co do wielkości bułgarskim mieście na terenie firmy Philicon 97 SA. Została przyłączona do sieci w lutym.Korzyści płynące z elektrowni dzięki dopłatom FIT w wysokości 0.25 Euro/kWh wspomagają Philicon 97 SA w ich dążeniach do inwestowania w przyszłość firmy poprzez rozwój energii odnawialnej.
Dotychczasowe elektrownie słoneczne w Japonii - jak donosi Japan Times - mają zostać przyćmione przez 200MW instalację na Hokkaido, którą planuje zbudować pionier telekomunikacji - firma Softbank. Softbank prowadzi już negocjacje odnośnie cen energii elektrycznej z Hokkaido Electric Power Company.