Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak poinformowała PAP diecezja sosnowiecka Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie zainstalowało w baterie słoneczne, dzięki którym wykorzystuje energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej. Na dachu sanktuarium zamontowano aż 312 paneli fotowoltaicznych o wymiarach o mocy max. 230W/każdy. Instalacja zajmuje łącznie 500m2.

Czytaj więcej

Canadian Solar Inc. ogłosił dalszą ekspansję na rynkach poludniowo-wschodniej Europy. Dostarczył właśnie 3.3MW baterii słonecznych dla bułgarskiej elektrowni słonecznej. Były to moduły CS6P-P.Instalacja powstała w Plovdiv - w drugim co do wielkości bułgarskim mieście na terenie firmy Philicon 97 SA. Została przyłączona do sieci w lutym.Korzyści płynące z elektrowni dzięki dopłatom FIT w wysokości 0.25 Euro/kWh wspomagają Philicon 97 SA w ich dążeniach do inwestowania w przyszłość firmy poprzez rozwój energii odnawialnej.

Już w 2015 roku grożą nam przerwy w dostawach prądu z powodu niedoboru mocy. Nie są to już tylko czarne scenariusze analityków rynku energii - potwierdza to także Urząd Regulacji Energetyki.
Szczególnie przerwy mogą nam grozić podczas remontów jednostek wytwórczych, modernizacji sieci dystrybucyjnej, bądź z powodu ekstremalnych warunków pogodowych. Koncerny energetyczny mają, więc bardzo dużo pracy przed sobą, aby scenariusz ten się nie sprawdził.
Austriaccy i japońscy naukowcy w ubiegłą środę zaprezentowali ogniwa słoneczne cieńsze niż nici pajęczej sieci, a w dodatku wystarczająco elastyczne, aby mogły być owinięte wokół jednego ludzkiego włosa!
Moduł, na którym elektrody są umieszczone na plastikowej folii jest grubości 1,9 mikro-metrów. Jest to 1/10 rozmiaru najcieńszych ogniw słonecznych dostępnych obecnie - twierdzą naukowcy. Jeden mikro-metr jest to 1 milionowa część metra.

Dotychczasowe elektrownie słoneczne w Japonii - jak donosi Japan Times - mają zostać przyćmione przez 200MW instalację na Hokkaido, którą planuje zbudować pionier telekomunikacji - firma Softbank. Softbank prowadzi już negocjacje odnośnie cen energii elektrycznej z Hokkaido Electric Power Company.

Walmart ogłosił plany zbudowania sześciu elektrowni słonecznych w swoich sklepach w Colorado.Projektem ma zająć się firma SolarCity.
Będzie to już 100-tna instalacja fotowoltaiczna w Stanach Zjednoczonych. Walmart cały czas dąży do zasilania swoich sklepów wyłącznie energią odnawialną.
Ehrlicher Solar Ag rozpoczął pracę nad 35MW elektrownią słoneczną Perleberg Airport w Brandenburgu (Niemcy).
Instalacja ma powstać na terenie dawnego lotniska wojskowego. Niemiecka firma rozpoczęła pracę zaraz po demontażu wszystkich pozostałości po lotnisku.
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-07-03
Superrrrrr
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
pixel