Blog

Zamontowalismy oświetlenie solarne dla SM w Lubartowie

Informujemy, że zakończylismy prace związane z realizacją projektu pt. "Budowa oświetlenia zasilanego z paneli ogniw fotowoltaicznych w osiedlach SM w Lubartowie Zadanie I".  Całosciowo projekt składa się z trzech zadań. W ramach pierwszego etapu zamontowano cztery lampy solarne z serii Decor, które oświetliły blokowiska na osiedlu Powstańców Warszawy Zacisze. Spółdzielnia zdecydowała się na dwuramienne lampy solarne Decor, które idealnie komponują się z architekturą staromiejską i świetnie sprawdzają się jako ozdoba parków czy skweru. Lampy solarne są przyjazne dla środowiska i proste w instalacji. Lampy nie wymagają do swojego działania energii elektrycznej doprowadzanej z zewnątrz, każda z nich zasilana jest wyłącznie dzięki zamontowanej na stalowym słupie baterii słonecznej, która w ciągu dnia generuje energię elektryczną magazynowaną przez żelowy akumulator. Energia ta w nocy jest zużywana do zasilenia podwójnego źródła światła lamp. Lampy zaprojektowano tak, aby swieciły minimum 8 h w ciagu nocy.

Lampa solarna parkowo-ogrodowa dla gminy Chodel

Lampa solarna parkowo-ogrodowa dla gminy Chodel

Pragniemy poinformować, że w Siewałce została zamontowana przez naszą firmę lampa solarna z serii Decor. Ten typ lamp z uwagi na doskonały wygląd i dekoracyjny klosz idealnie komponuje się z architekturą staromiejską. Lampy są chętnie instalowane jako oświetlenie parków i ogrodów.  W gminie Chodel zainstalowano lampę z 12W źródłem światła w postaci energooszczędnej żarówki LED zamontowanej w okrągłym, białym kloszu w kształcie kuli. Zasilanie lampy solarnej LED zapewnia monokrystaliczna bateria słoneczna o mocy 150W, która przetwarza energię słoneczną na prąd elektryczny. Prąd ten kumulowany jest w akumulatorze żelowym z którego lampa czerpie energię w nocy. Pracę całego układu kontroluje regulator ładowania, który dba o stan akumulatorów nie pozwalając na ich przeładowanie i nadmierne rozładowanie. Regulator posiada wbudowaną automatykę oświetlenia z czujnikiem zmierzchowym, pozwalającą na sterowanie czasem działania lampy solarnej w nocy. Lampa pracuje bezobsługowo.

W centrum Belgradu zainstalowano drzewko solarne

W belgradzkim parku w Tašmajdane postawiono bardzo nietuzinkową ławkę. Do ławki przyczepiono panele słoneczne, osadzone na stalowej konstrukcji tak, aby przypominały drzewo. Całość pełni nie tylko ozdobną funkcję w parku. Konstrukcja drzewka prócz wygodnego siedziska pozwala również ochronić się przed słońcem podczas upałów i jest darmowym źródłem energii dla bywalców parku. W oparcie ławki wbudowano szesnaście różnych portów, pozwalających na ładowanie wielu przenośnych urządzeń. Na ten niekonwencjonalny pomysł wpadł Miloš Milivojević, który nazwał swoje drzewko - Strawberry Tree Black. W ciągu pierwszych czterdziestu dni od montażu zanotowano już 100 tys. ładowań. Drzewko jest zatem nie tylko ciekawym wynalazkiem, ale pełni też praktyczna funkcję z której chętnie korzystają odwiedzający.

Bolesławice korzystają z oświetlenia solarnego przy terenie rekreacyjnym

Bolesławice korzystają z oświetlenia solarnego przy terenie rekreacyjnym

W Bolesławicach (woj. pomorskie, gm. Kobylnica) zamontowaliśmy 15 lamp solarnych. Oświetlenie wykonano w ramach projektu "Budowa terenu rekreacyjnego róg ul. Brzozowej i ul. Słupskiej, Bolesławice, Kobylnica". Lampy solarne zostały zamontowane tak aby oświetlać boisko i alejki parkowe z których będą mogli korzystać mieszkańcy Bolesławic. Kompleks ten jest jeszcze w budowie. Wybrane przez inwestora lampy posiadają białe, kuliste klosze przez co wyglądają klasycznie i idealnie komponują się z tamtejszym krajobrazem. Montaż oświetlenia solarnego nastąpił 22 lipca 2014r. Lampy zaprogramowano tak, aby oświetlały plac przez sześć godzin po zmroku. Godzinami świecenia lamp sterują regulatory ładowania, które jednocześnie pełnią funkcję zabezpieczającą akumulatory przed przeładowaniem oraz nadmiernym rozładowaniem.  Energia do zasilenia źródła światła w każdej lampie generowana jest przez baterię słoneczną i magazynowana w żelowym akumulatorze. Z niego lampa solarna czerpie energię potrzebną do nocnego świecenia i nie wymaga doprowadzenia zewnętrznego źródła zasilania z sieci. Praca lampy jest praktycznie bezobsługowa, a samo działanie lampy jest przyjazne dla środowiska.

Solarna lampa LED oświetliła Nową Rudę

Na początku lipca w miejscowości Nowa Ruda - Słupiec (woj. dolnośląskie) zamontowalismy energooszczędną lampę solarną z serii ECONO. Lampy solarne LED ECONO z uwagi na dekoracyjną oprawę w formie okrągłego, białego klosza prócz funkcji praktycznej pełnią również funkcję ozdobną. Lampa solarna została wyposażona w żarówkę LED o mocy 8W zasilaną ze 100W monokrystalicznej baterii słonecznej. Energia z panela słonecznego magazynowana jest w ciągu dnia w 60Ah akumulatorze żelowym. Taka konfiguracja zapewnia nawet czterodniową autonomię lampy. Lampa działa automatycznie wykorzystując spejalnie zaprogramowany regulator ładowania, który uruchamia ją o określonych godzinach nocy i wyłącza nad ranem. Zabezpiecza również przed nadmiernym rozładaowaniem i przeładowaniem akumulatora.Z uwagi na niskie koszty utrzymania lampa powinna się szybko zwrócić inwestorom.

Osiem lamp hybrydowych zamontowano przy kompleksie sportowym w Sierskowoli

Osiem lamp hybrydowych zamontowano przy kompleksie sportowym w Sierskowoli

Uprzejmie informujemy, że pod koniec maja 2014r. ukończylismy prace związane z montażem oświetlenia solarnego w miejscowości Sierskowola k. Ryk (woj. lubelskie). W ramach projektu zostało zamontowanych osiem punktów świetlnych, oświietlających kompleks sportowo-rekraacyjny. Inwestor zdecydował się na 8m solarne lampy hybrydowe z serii Hybrid w których oprawa LED zasilana jest dzięki dwóm generatorom energii - turbinie wiatrowej i bateriom słonecznym. Dzięki zastosowaniu turbiny wiatrowej czas pracy lampy jest wydłużony w porównaniu do analogicznej lampy bez wiatraka, szczególnie w niesprzyjajacych warunkach zimowych. Lampy zamontowane w Sierskowoli wyposazone zostały w nowoczesną i energooszczedną oprawę LED o mocy 20W o przyjemnej, czystobiałej barwie światła. Wyprodukowana dzięki bateriom słonecznym i turbinie wiatrowej energia elektryczna gromadzona jest w dwóch akumulatorach żelowych o zwiększonej ilości głębokich cykli rozładowania-ładowania z których lampa w nocy czerpie energię. Takie rozwiązanie nie wymaga doprowadzenia energii elektrycznej z sieci (zewnetrznego źródła zasilania) do jej prawidłowego, kilkugodzinnego czasu świecenia. Dzięki czemu inwestor oszczędza na energii elektrycznej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel