Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

SMA Solar Technology AG kontynuuje swoją dominację w sektorze inwerterów słonecznych uzyskując imponujące zyski w pierwszym kwartale tego roku. SMA pokonał swoje wytyczne zakładane na pierwszy kwartał, sprzedając inwertery solarne o łącznej mocy wyjściowej 1,9 gigawatów - jest to 90% wzrost w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Canadian Solar Inc. ogłosił dalszą ekspansję na rynkach poludniowo-wschodniej Europy. Dostarczył właśnie 3.3MW baterii słonecznych dla bułgarskiej elektrowni słonecznej. Były to moduły CS6P-P.Instalacja powstała w Plovdiv - w drugim co do wielkości bułgarskim mieście na terenie firmy Philicon 97 SA. Została przyłączona do sieci w lutym.Korzyści płynące z elektrowni dzięki dopłatom FIT w wysokości 0.25 Euro/kWh wspomagają Philicon 97 SA w ich dążeniach do inwestowania w przyszłość firmy poprzez rozwój energii odnawialnej.

Już w 2015 roku grożą nam przerwy w dostawach prądu z powodu niedoboru mocy. Nie są to już tylko czarne scenariusze analityków rynku energii - potwierdza to także Urząd Regulacji Energetyki.
Szczególnie przerwy mogą nam grozić podczas remontów jednostek wytwórczych, modernizacji sieci dystrybucyjnej, bądź z powodu ekstremalnych warunków pogodowych. Koncerny energetyczny mają, więc bardzo dużo pracy przed sobą, aby scenariusz ten się nie sprawdził.
Yingli Green Energy Holding Company Limited wspólnie z Light ESCO, EDF Consultoria i Rio de Janeiro zainstaluje baterie słoneczne na sławnym brazylijskim stadionie futbolowym - Estadio do Maracana, specjalnie na
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014, które mają odbyć się w Brazylii.

Nowy Jork potroi produkcję energii słonecznej poprzez zainstalowanie dachowych elektrowni fotowoltaicznych na 10 obiektach użyteczności publicznej, starając się w ten sposób obniżyć emisję dwutlenku węgla i osiągnąć cele efektywności energetycznej w ramach planu miasta PlaNYC 2030.

Austriaccy i japońscy naukowcy w ubiegłą środę zaprezentowali ogniwa słoneczne cieńsze niż nici pajęczej sieci, a w dodatku wystarczająco elastyczne, aby mogły być owinięte wokół jednego ludzkiego włosa!
Moduł, na którym elektrody są umieszczone na plastikowej folii jest grubości 1,9 mikro-metrów. Jest to 1/10 rozmiaru najcieńszych ogniw słonecznych dostępnych obecnie - twierdzą naukowcy. Jeden mikro-metr jest to 1 milionowa część metra.

Dotychczasowe elektrownie słoneczne w Japonii - jak donosi Japan Times - mają zostać przyćmione przez 200MW instalację na Hokkaido, którą planuje zbudować pionier telekomunikacji - firma Softbank. Softbank prowadzi już negocjacje odnośnie cen energii elektrycznej z Hokkaido Electric Power Company.

Walmart ogłosił plany zbudowania sześciu elektrowni słonecznych w swoich sklepach w Colorado.Projektem ma zająć się firma SolarCity.
Będzie to już 100-tna instalacja fotowoltaiczna w Stanach Zjednoczonych. Walmart cały czas dąży do zasilania swoich sklepów wyłącznie energią odnawialną.
Nowo powstały na Tajwanie stadion będzie w pełni zasilany energią słoneczną dzięki 8 tysiącom baterii słonecznych zainstalowanych na jego dachu.
World Games Stadium mieszczący 50 tysięcy widzów kosztował bagatela 150 mln $. System solarny mieszczący się na jego dachu składa się aż z 8844 baterii słonecznych, które zajmują powierzchnię 14,15 tys. m2.
Baterie słoneczne o mocy 650MW zostały zainstalowane w Niemczech w styczniu i lutym 2012r.wg wstępnych danych Federal Network Agency.
Bez fanfar, agencja poinformowała, że około 450 MW i 200 MW zostało zainstalowane odpowiednio w styczniu i lutym bieżącego roku. Szczegółowe dane za pierwszy kwartał zostaną opublikowane "w późniejszym terminie" - przekazała agencja na swojej stronie internetowej. Tymczasem dane za marzec mają być podane do wiadomości publicznej w przyszłym miesiącu.
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel