Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Hybrydowa lampa solarna z monitoringiem w Iwanowicach

We wrześniu b.r. w Gminie Iwanowice została zainstalowana przez naszą firmę hybrydowa lampa solarna o mocy 30W posiadająca dodatkowo funkcję monitoringu. Jest to nowość w naszej ofercie.

 

Latarnia oprócz oprawy oświetleniowej została wyposażona w dwie kompaktowe kamery internetowe umożliwiające stały monitoring otoczenia wokół lampy. Poprzez sieć możliwe jest archiwizowanie obrazu z kamery, a także jego podgląd na żywo. Po odpowiedniej konfiguracji dostęp do widoku z kamery możliwy jest również poprzez aplikację mobilną.

 

Odpowiednio dobrane podzespoły lampy zapewniają jej poprawne działanie i nieprzerwany monitoring. Lampa tego typu doskonałe sprawdzi się w miejscach, które potrzebują zarówno oświetlenia jak i monitoringu, a nie mają dostępu do sieci energetycznej i pociągnięcie zasilania jest nieopłacalne lub utrudnione. Mogą to być magazyny, ogródki działkowe, działki rekreacyjne, gospodarstwa rolne (np. pastwiska), itp. W zależności od potrzeb możliwe jest wyposażenie lampy w jedną lub dwie kamery, a także oprawy o różnej mocy.

Czytaj więcej

Lampy solarne do tej pory były najchętniej wybierane przez gminy i inne jednostki państwowe. Stosowano je najczęściej do oświetlenia ulic, skrzyżowań, przystanków autobusowych, deptaków, itp. Obecnie lampy solarne coraz chętniej zamawiane są również przez osoby prywatne do oświetlenia posesji, działek rekreacyjnych, gospodarstw rolnych itp., a także są szeroko stosowane przez firmy prywatne.

 

Wraz z rozwojem i upowszechnieniem fotowoltaiki możemy zaobserwować znaczny spadek kosztu instalacji oświetlenia solarnego, dzięki czemu jest ono już w zasięgu przeciętnego człowieka. Bardzo dużą zaletą lamp solarnych jest wszechstronność ich zastosowania dzięki temu, że nie są one zależne od zewnętrznego źródła zasilania. Dodatkowo są one o wiele łatwiejsze i tańsze w instalacji w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej, a pociągnięcie nowej linii przesyłowej wiąże się ze zbyt wysokim kosztem. Kolejną zaletą lamp solarnych jest prostota ich instalacji i praca na bezpiecznym niskim napięciu dzięki czemu nie potrzebne są specjalne uprawnienia do ich montażu.

 

Te niewątpliwe atuty lamp solarnych składają się na ich nieustannie rosnącą popularność.

Czytaj więcej

Gmina Czarna Dąbrówka bardzo chętnie stawia na rozwiązania nowoczesne i pro ekologiczne. W ubiegłym miesiącu na terenie gminy zostały zamontowane przez naszą firmę trzy nowe małe latarnie solarne z serii ECONO, a także mocna lampa hybrydowa, zasilana podwójnie - panelami słonecznymi i małą turbiną wiatrową.

 

Lampy hybrydowe doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie potrzebujemy mocnego i niezawodnego oświetlenia, np. przy skrzyżowaniu, głównej drodze, obiektach sportowych. Połączenie paneli słonecznych z turbiną wiatrową pozwala na wydłużenie czasu pracy latarni co jest szczególnie ważne w okresie zimowym. Takie rozwiązanie zapewnia komfort niezawodnego działania lampy hybrydowej niemalże w każdych warunkach.

 

Instalacja lamp solarnych to doskonałe rozwiązanie na obniżenie kosztów przyłączenia i utrzymania oświetlenia ulicznego. Dzięki długiej żywotności źródła światła i braku opłat za energię elektryczną, latarnie solarne gwarantują niskie koszty utrzymania i szybki zwrot inwestycji.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel