Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Elektrownia słoneczna w zachodnim Tennessee jest jedną z największych tego typu instalacji solarnych w południowo-wschodniej części USA - dostarcza 5MW energii elektrycznej i zajmuje powierzchnię 25 akrów. Jej zadaniem jest nie tylko generować energię, ale również pełnić funkcję edukacyjną.

Hoku Solar ogłosił podpisanie umowy ze spółką zależną od Alexander & Baldwin (A i B) dzieki której zostanie zaprojektowana i zbudowana elektrownia słoneczna o mocy 7.2MW w Port Allen na wyspie Kaua'i, na Hawajach.

 

Hoku Solar będzie współpracować z Helix Electric nad opracowaniem projektu, który ma rozpocząć działalność komercyjną w 2012 roku. Energia uzyskana przez elektrownię ma być sprzedawana Kaua’i Island Utility Cooperative (KIUC).

Dubaj produkuje jedynie ok. 100 tyś. baryłek ropy dziennie z czterech istniejących pól naftowych i jest zależny od paliw kopalnych do produkcji prądu, a także od wody, która musi być odsalana. Dlatego wiadomość, że Dubaj planuje budowę gigantycznej elektrowni słonecznej o mocy 1GW nie jest dla nikogo zaskoczeniem.
Jakkolwiek szybkość budowy Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Solar Park - nazwanego po władcy Dubaju - jest dziwna dla państwa znanego z szybkiej realizacji projektów i inwestycji. Budowa zostanie ukończona dopiero w 2030 roku!
Niewielka ludność Tokelau uczyni wielki krok w kierunku przełamania zależności od paliw kopalnych z pomocą energii słonecznej i inwerterów firmy SMA.
Na powierzchni niecałych 12km2 i domostw dla ok. 1400 osób, Tokelau leży w obrębie terytorium Nowej Zelandii położonym na Południowym Pacyfiku.
Trzy atole tworzące Tokelau - Atafu, Nukunonu i Fakaofo - dotychczas były niemalże całkowicie zależne od dieslowych generatorów prądu - niezwykle kosztownych i emitujących dużo zanieczyszczeń.
To wszystko ma się niebawem zmienić. Wkrótce zaczną się prace nad 300kW hybrydową elektrownia fotowoltaiczna bazującą na bateriach słonecznych z wykorzystaniem ok. 700 inwerterów Sunny Island firmy SMA. Pierwszy raz w historii całe państwo będzie zasilane przez systemy SMA!

SMA America ogłosiło, że inwertery ich firmy zostaną użyte w największej farmie fotowoltaicznej świata – Agua Caliente. 290MW elektrownia powstająca w Yuma (USA) zostanie ukończona w 2014 roku. Ogromna instalacja będzie korzystała z ponad 400 inwerterów Sunny Central 720CP.

Obecnie Ukraina posiada elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 100MW. W roku ubiegłym uruchomiono na jej terytorium (Krym) największą instalację fotowoltaiczną w Europie - o mocy 100MW. Farma została postawiona przez austriackiego dewelopera - Activ Solar GmbH.
Rozwój na Ukrainie fotowoltaika zawdzięcza systemowi feed-in tariffs. Cena 1kWh energii to ok. 0,46€ - gwarantowana do 2030r.
Położona 65 mil na wschód od Yumy, elektrownia słoneczna Agua Caliente będzie wytwarzała wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić 100 tyś. przeciętnych domów rocznie, likwidując w ten sposób emisję 220 tyś. ton dwutlenku węgla rocznie - odpowiednika 40 tyś. samochodów emitujących spaliny do atmosfery.
Projekt Agua Caliente jest realizowany przez firmę First Solar.
Zgodnie z raportem Reuters`a konsorcjum Ashalim Sun PV (w skład, którego wchodzą Clal Sun i SunEdison) wygrało ofertę na postawienie i obsługę 30MW elektrowni słonecznej na pustyni Negev w Izraelu.
Konsorcjum będzie oferowało energię elektryczną w cenie 14 centów USD za kWh.
Elektrownia słoneczna, która rozpocznie pracę w pierwszej połowie 2015 roku będzie jedną z największych tego typu instalacji na świecie. Powstanie obok dwóch termicznych instalacji solarnych w Ashalim, z których każda będzie generować 110 MW energii.

2000MW elektrownia słoneczna, która zostanie zbudowana w Tunezji będzie dostarczać energię elektryczną poza granicę kontynentu do Włoch – czyli na odległość 600km.

Sieć TuNur być może będzie największą tego typu solarnym obiektem w Północnej Afryce i częścią planu fundacji Desertec skupiającego się na pozyskiwaniu energii słonecznej wykorzystując potencjał światowych pustyń.

 

 

 

 

Firma Borrego Solar Systems – specjalizująca się w projektowaniu i instalowaniu systemów fotowoltaicznych – ukończyła właśnie elektrownię słoneczną o mocy 3.4MW w bazie wojskowej Edwards w południowej Kalifornii. Stworzony przez nich system jest największym projektem zrealizowanym przez nich dotychczas dla amerykańskiej armii. Ostatnia duża elektrownia słoneczna zbudowana przez Borrego powstała w 2010r. w Point Loma Navy Base w Zatoce San Diego.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel