Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Informujemy, że wraz z końcem maja 2014r. zakończyliśmy prace związane z montażem oświetlenia solarnego w gminie Kobyla Góra (woj. wielkopolskie). W ramach projektu zamontowano 24 lampy solarne hybrydowe, zasilane z baterii słonecznych i turbiny wiatrowej. Zastosowanie w lampach solarnych generatora wiatrowego jako dodatkowego źródła zasilania pozwoli na uzyskanie dłuższego czasu świecenia, również w mniej korzystnych warunkach zimowych. Lampy hybrydowe oświetlają drogi w miejscowościach: Bałdowice, Bierzów, Ignaców, Kobyla Góra, Ligota, Mąkoszyce, Mostki, Myśleniew, Parzynów i Pisarzowice. Rozwiązanie to nie tylko idealnie się sprawdza w gminie, ale też pozwoli na spore oszczędności na energii.

Chiński JA Solar, produkujący baterie słoneczne poinformował o rozpoczęciu produkcji baterii fotowoltaicznych o rekordowej sprawności. Do tej pory rekordowe sprawności ogniw monokrystalicznych wynoszące ok. 20% udawało się osiągać jedynie w laboratoryjnych warunkach. Chiński producent wytworzył natomiast ogniwa, których średnia sprawność wynosi 20,4%, co zostało potwierdzone przez niemiecki Instytut Frauenhofera. Producent zapewnia, że takie sprawności uzyskano dzięki wykorzystaniu w panelach najnowszych technologii, dzięki czemu osiągają one dobre wyniki również w warunkach słabszego nasłonecznienia. JA Solar wyprzedził pod tym względem japońską Kyocerę, która zapowiadała na początku roku, że w ciągu najbliśzych lat ich moduły słoneczne osiągną 22% sprawność (obecnie ich sprawność wynosi 19%).

Czytaj więcej

Skandynawsko-niemiecki producent paneli słonecznych Innotech Solar (ITS) dostarczył baterie słoneczne o łącznej mocy 2MW do włoskiego producenta tekstyliów Limonta SPA. Pozwala to zaoszczędzić firmie włókienniczej ok. 250 tys. euro rocznie na energii elektrycznej. Panele słoneczne pokrywają bowiem 80% jej zapotrzebowania na energię. Jak mówi Giuseppe Guida – dyrektor generalny wykonawcy (SM Solar) ponieważ fabryki włókiennicze wykorzystują ogromne ilości energii elektrycznej, perspektywa produkowania jej we własnym zakresie na potrzeby fabryki jest dla właścicieli bardzo korzystną opcją. 

Czytaj więcej

Nasze energooszczędne lampy solarne z serii ECONO zyskują coraz większą popularność. Na początku czerwca 2014r. dostarczyliśmy 13szt. do Nowego Targu. Inwestor zdecydował się na lampy ECONO-Z z 5W źródłem światła (żarówka LED) i dekoracyjnym białym kloszem w kształcie kuli. Bateria słoneczna oraz źródło oświetlenia zostały zamontowane na 4m stalowych słupach. Odpowiednio dobrany akumulator żelowy zapewni lampom 4 dniowy czas autonomii. Do sterowania lampą wykorzystano regulator ładowania  z czujnikiem zmierzchowym i timerem czasowym, który uruchomi lampę o odpowiednio ustawionych godzinach.Brak potrzeby doprowadzenia energii elektrycznej do lampy decyduje o tym, że jest ona tania w utrzymaniu i przyjazna dla środowiska, a brak comiesięcznych rachunków za energię prowadzi do szybkiego zwrotu kosztów inwestycji.

Montaż lamp hybrydowych w gminie Sztutowo

Miło nam poinformować, że zamontowaliśmy kolejne lampy solarne w gminie Sztutowo. W ubiegłym roku mieliśmy okazję montować tam trzy lampy solarno-hybrydowe. Wszystko wskazuje na to, że lampy się sprawdzają, ponieważ w tym roku dołączyły do nich kolejne trzy hybrydy. Lampy hybrydowe zamontowano w trzech miejscowościach na terenie gminy - w Sztutowie, Kobylej Kępie oraz Laszce. W lampach zastosowano energooszczędną oprawę LED o mocy 40W, zasilaną z dwóch 195W baterii słonecznych i 400W turbiny wiatrowej. Komponenty każdej lampy dobrano tak, by zapewnić jej 8h czas świecenia w nocy i czterodniową autonomię. Sterowanie nimi odbywa się za pomocą regulatora ładowania z czujnikiem zmierzchowym, który w odpowiednio zaprogramowanym czasie uruchamia działanie opraw.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-07-03
Superrrrrr
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel