Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak zapowiada Ministerstwo Gospodarki, do końca pierwszego kwartału 2013 r. zostanie skierowany do parlamentu projekt ustawy o OZE. Wtedy będą znane nowe poziomy wsparcia dla poszczególnych technologii OZE. Według informacji przedstawionych przez Janusza Pilitowskiego, szefa Departamentu Energetyki Odnawialnej w MG prawdopodobnie wysokość dopłat do niektórych technologii OZE będzie niższa niż wskazywał na to projekt ustawy z października 2012. Cięcia mogą dotyczyć również fotowoltaiki. Zwrócono uwagę na konkurencyjność fotowoltaiki w niektórych państwach w Europie w stosunku do innych technologii, w związku z czym nie potrzebuje ona dopłat.

Czytaj więcej

Niemiecki deweloper - IdeemaSun Energy zbudował w Rumunii farmę słoneczną o mocy 2MW. Instalacja znajduje się ok.20km na północ od Bukaresztu. Elektrownia słoneczna powstała w przeciągu trzech tygodni,a do jej budowy wykorzystano 8300 baterii fotowoltaicznych oraz 66 falowników. Wiele wskazuje na to, że Rumunia staje się coraz atrakcyjniejszym krajem dla inwestorów.

Czytaj więcej

Public Power Corporation PPC ogłosił trzy przetargi na 50 MW projekt fotowoltaiczny w Grecji. Jeśli elektrownia fotowoltaiczna będzie ukończona i podłączona do sieci do października br. będzie miała ona zapewnioną taryfę 0.392€/kWh. Public Power Corporation PPC zapowiedział, że poszukuje dostawców elementów systemu fotowoltaicznego i osób do budowy podstacji. Oferty do przetargu zainteresowani mogą składać do 20 marca br.

Czytaj więcej

Ponad 940 tys. zł kosztowała instalacja solarna zamontowana na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku (woj. pomorskie). Większa część środków (600 tys. zł) została sfinansowana przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. System fotowoltaiczny składa się ze 159 modułów słonecznych, które zajmują prawie 340 metrów kwadratowych powierzchni. Moc instalacji to prawie 40 kW.

Czytaj więcej

Spółka Etrion zawarła wstępną umowę (LOI) z Atacama Minerals Chile S.C.M. na realizację 8,8MW projektu elektrowni słonecznej na północy Chile. Wiążąca umowa ma zostać podpisana do końca marca br. Etrion ma nadzieję, że elektrownia słoneczna zostanie wykonana do końca drugiego kwartału 2014r.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-07-03
Superrrrrr
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel