Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Prawdopodobnie do 2016r. ma powstać w Warszawie osiedle domków zasilanych głównie energią słoneczną. W pierwszej fazie projektu przewidzianych jest 155 gospodarstw domowych, które zostaną wyposażone w baterie słoneczne, pompę ciepła i moduł kotłowy, które będą połączone w zintegrowany układ z możliwością zdalnego sterowania. Osiedle Eko Natolin znacznie ograniczy wytwarzanie szkodliwego CO2 a nadwyzki wygenerowanej energii mają być sprzedawane do sieci. Uzyskane z tego tytułu pieniądze zostaną wykorzystane do pokrycia kosztów monitoringu budynków oraz utrzymania terenów zielonych na osiedlu. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce dzięki której powstanie niemal w pełni samowystarczalne osiedle zasilane ze źródeł energii odnawialnej. Osiedle to powstanie między ul. Gąsek i Łukasza Drewny nieopodal rezerwatu Las Natoliński i Las Kabacki. Według pomysłodawców pozwoli to zaoszczędzić na energii mieszkańcom takich domów ok. 6 tys. zł w ciągu roku.

Znany niemiecki producent falowników PV przewiduje znaczne obniżenie własnych przychodów w bieżącym roku. Na 2014r. firma przewidywała uzyskanie przychodów na poziomie ok. 1,3mld euro, obecnie ten próg znacznie się obniżył. Niestety związane z tym będzie zwolnienie 600 pracowników firmy na świecie w 2014r. Odmienne podejście do rynku fotowoltaicznego mają chińscy producenci, którzy przewidują dalszy rozwój rynku PV i powiększenie produkcji. 

Czytaj więcej
Dwie lampy solarne oświetliły boisko w miejscowości Rączki (woj. świętorzyskie)

Pod koniec lipca dwie lampy solarne oświetliły boisko sportowe przy remizie w miejscowości Rączki (gm. Kluczewsko w woj. świętokrzyskim). Zamontowane lampy solarne posiadają 4m stalowe słupy o specjalnie wzmocnionej konstrukcji na których umieszczono monokrystaliczne baterie słoneczne o mocy 150W.  Wysokiej jakości baterie słoneczne zamieniają energię słoneczną w elektryczną, również w pochmurne dni. Lampy solarne zostały wyposażone w nowoczesne, energooszczędne oprawy LED cechujące się wysokim strumieniem świetlnym przy jednoczesnym niewielkim poborze mocy. Moc opraw wynosi 10W. Wytworzoną przez panele słoneczne energię elektryczną o niskim napięciu, gromadzą akumulatory żelowe umieszczone w hermetycznych, odpornych na korozję skrzyniach. Skrzynie umieszczone są w ziemi obok fundamentów dzięki czemu akumulatory mają zapewnioną stałą temperaturę, co zapewnia im dłuższą  żywotność.

Wraz z końcem lipca zamontowalismy pięć lamp solarnych w gminie Kruszwica. Takie same lampy były już montowane w gminie we wcześniejszych latach (2012 i 2013) i sprawdziły się bardzo dobrze w związku z czym zdecydowano się na kolejne. Tym razem lampy solarne oświetliły ul. Zakątek w Kruszwicy (1szt.) i ulicę Wrzosową w miejscowości Grodztwo - 2szt. (gm. Kruszwica). Dwie pozostałe lampy staneły w miejscowości Bachorce. Gmina zdecydowała się na 6m lampy z serii Standard wyposażone w 30W oprawę LED o przyjemnej czystobiałej barwie swiatła. Źródło światła w lampach zasilane jest z dwóch paneli słonecznych o mocy 180W zamontowanych na szczycie kazdej lampy. Wytworzona dzięki panelom słonecznym energia elektryczna trafia do akumulatorów żelowych a następnie zasila oprawę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2021-07-03
Superrrrrr
pixel