Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Miło nam poinformować, że w dniach 26 i 27 września zamontowaliśmy sześć lamp solarnych Standard dla gminy Janowice Wielkie w województwie dolnośląskim. Lampy solarne LED zostały zamontowane w miejscowościach Janowice Wielkie, Trzcińsko oraz Radomierz. Gmina wybrała dla siebie najniższe lampy standard model ST4-160/L12 na 4m, ocynkowanych stalowych słupach. Lampy tego typu są zbliżone swoim wyglądem do tradycyjnych lamp ulicznych. Źródłem światła w lampach solarnych standard jest energooszczędna oprawa LED o mocy 12W i żywotności do 50 tys. godzin. W każdej naszej lampie zastosowano sterownik, który redukuje moc oprawy, dostosowując jej intensywność świecenia do różnych okresów nocnych. Lampa solarna świeci wykorzystując jedynie energię słoneczną, którą 160W baterie słoneczne przegenerowują na prąd elektryczny. Wytworzona energia jest w ciągu dnia magazynowana w akumulatorze żelowym, z którego lampa pobiera energię w nocy, nie korzystając tym samym zupełnie z sieci energetycznej.
Czytaj więcej
16 września 2016r. zamontowaliśmy dwie lampy solarne LED dla gminy Rokiciny. W miejscowości Łaznówek zamontowaliśmy lampę z serii Standard model ST6-320/L25 w której 25W oprawa LED zasilana jest z dwóch 160W paneli słonecznych. W miejscowości Jankówek natomiast zainstalowana została lampa solarna z serii Econo model ECO-N/160/15. W lampie econo źródłem światła jest 15W naświetlacz led świecący dzięki 160W panelowi słonecznemu generującemu energię elektryczną magazynowaną w 80Ah akumulatorze żelowym serii Toyama.
Czytaj więcej
23 września 2016 r. została zamontowana przez naszą firmę hybrydowa lampa solarna LED w gminie Lisewo (woj. kujawsko-pomorskie). Lampa solarna z turbiną wiatrową oświetla przystanek autobusowy w miejscowości Malankowo. Oprawa LED o mocy 30W zasilana jest energią elektryczną generowaną dzięki wykorzystaniu energii słonecznej i energii wiatrowej. Na szczycie lampy umiejscowiono dwa 160W monokrystaliczne panele solarne oraz 100W generator wiatrowy. Dzięki zastosowaniu podwójnego sposobu zasilania oprawy, mieszkańcy gminy mogą cieszyć długim świeceniem lampy również w czasie szczególnie niesprzyjających warunkach zimowych. Lampa hybrydowa jest w stanie świecić nawet kilkanaście godzin, dzięki zastosowaniu standardowo wbudowanego w kazdej naszej lampie sterownika z redukcją mocy oprawy i ograniczeniu intensywności światła w godzinach nocnych.
Czytaj więcej
Dwie lampy solarne LED zostały zamontowane przez naszą firmę w gminie Ostrowite. Gmina zdecydowała się na oświetlenie solarne w postaci dwóch lamp solarnych z serii Standard. Jedna z lamp została zamontowana w miejscowości Przecław na skrzyżowaniu dróg gminnych, druga w miejscowości Gierwatów na ulicy Powstańców Styczniowych. W obu lampach zastosowano połączone ze sobą 80Ah akumulatory żelowe Toyama, które są zasilane ze 160W monokrystalicznych baterii słonecznych. Generowana w ciągu dnia energia elektryczna zasila w nocy oprawę LED o mocy 25W, dającą jasne, czystobiałe światło. Lampy są zasilane jedynie z odnawialnych źródeł energii, nie jest do nich doprowadzone zewnętrzne zasilanie elektryczne.
Czytaj więcej
Na początku września 2016r. nasza firma zainstalowała kolejne lampy decor. Lampy solarne LED zostały zamówione przez Gminę Świętajno i zamontowane w miejscowości Sypniewo. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd, niewielką wysokość oraz stosunkowo niski koszt instalacji, lampy te są bardzo często wybierane przez naszych klientów. Gmina Świętajno zdecydowała się na model DCS-160/Z12 w którym źródło światła w postaci 12W żarówki LED zasilane jest dzięki wykorzystaniu monokrystalicznej baterii słonecznej o mocy 160W. Panel solarny generuje w ciągu dnia z energii słonecznej energię elektryczną, która jest magazynowana w 80Ah akumulatorze żelowym. Dzięki wykorzystaniu lamp solarnych gmina od razu może cieszyć się energooszczędnym oświetleniem. Do tego typu inwestycji nie jest również wymagane pozwolenie na budowę, dzięki czemu od momentu zamówienia do uruchomienia lampy minęły ok. trzy tygodnie.
Czytaj więcej
Uliczne lampy solarne LED to doskonałe rozwiązanie na obniżenie kosztów za energię elektryczną. Wprowadzanie na rynek oświetleniowy tego typu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań pozwala ich użytkownikom być niezależnymi od tradycyjnych źródeł energii. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno niewielkiej wysokości lampy parkowo-ogrodowe typu Decor czy Econo, typowo uliczne lampy Standard jak również wyposażone zarówno w baterię słoneczną jak i turbinę wiatrową lampy hybrydowe z serii Hybrid. Wszystkie modele działają bez zasilania sieciowego, całkowicie opierając się na energii słonecznej. Każda z lamp solarnych składa się z kilku zasadniczych elementów: baterii słonecznej, akumulatora żelowego, regulatora ładowania oraz źródła światła w postaci żarówki LED, naświetlacza lub klasycznej oprawy ulicznej. W ciągu dnia bateria słoneczna konwertuje energię słoneczną w energię elektryczną. Wytworzona energia magazynowana jest w akumulatorze, skąd w nocy wykorzystywana jest do zasilenia źródła światła. Po zmroku lampa włącza się automatycznie, dzięki zastosowanemu czujnikowi zmierzchowemu w kontrolerze lampy. Lampy hybrydowe LED prócz paneli słonecznych wyposażone są dodatkowo w turbinę wiatrową, która wspomaga ładowanie akumulatorów przez baterie słoneczne. Odpowiedni dobór podzespołów lampy solarnej umożliwia jej kilkunastogodzinny czas świecenia z zachowaniem kilkudniowej autonomii. Lampy solarne sprawdzą się zarówno jako oświetlenie ulic, prywatnych dróg, baz wojskowych, posesji, ścieżek rowerowych, skwerów publicznych ale również jako oświetlenie terenów bez dostępu do publicznej energii elektrycznej. Nowoczesne lampy solarne, wykorzystujące energooszczędne diody LED montowane są na całym świecie. Od kilku lat są również bardzo popularne w Polsce, coraz częściej możemy zauważyć je nie tylko przy skrzyżowaniach głównych dróg, ale również na prywatnych posesjach. Rozwiązanie to jest szczególnie chętnie stosowane przez gminy, które uzyskują na nie różnego typu dofinansowania. Nasza firma oferuje możliwość montażu ulicznych lamp solarnych oraz lamp hybrydowych w całej Polsce. Koszt montażu oraz transportu wyceniany jest indywidualnie.
Czytaj więcej
Dwie lampy solarne LED zostały zamontowane przez naszą firmę przy drodze powiatowej w miejscowości Antonówka (woj. lubelskie). Inwestycja w oświetlenie solarne została zlecona przez Gminę Krynice. Zdecydowano się na typowo uliczne lampy z serii Standard, model ST6-400/L35. Są to lampy solarne LED w których źródło światła w postaci 30W oprawy LED zasilane jest dzięki dwóm monokrystalicznym bateriom słonecznym o mocy 200W każda. Wygenerowana z paneli energia jest magazynowana w dwóch 100Ah akumulatorach żelowych, które najlepiej sprawdzają się w przypadku lamp solarnych. Tego typu ekologiczne oświetlenie jest doskonałym zamiennikiem lamp tradycyjnych, które jednocześnie pozwala nam zaoszczędzić energię elektryczną. Ich zastosowanie jest bardzo rozległe, ponieważ mogą być ustawione praktycznie w każdym miejscu, gdzie tylko mamy odkryty teren od południowej strony. Nie wymagają doprowadzenia energii elektrycznej z zewnątrz, a każda lampa jest gotowa do działania praktycznie od razu po zamontowaniu. Biorąc pod uwagę czas na wykonanie całej inwestycji, już po ok. 3 tygodniach możemy cieszyć się oświetleniem solarnym na swojej posesji. Odpowiednio dobrane podzespoły lampy solarnej LED pozwalają jej na kilkunastogodzinny czas świecenia w ciągu doby przy zachowaniu kilkudniowej autonomii. Inaczej mówiąc lampa solarna LED będzie działała przez kilka dni, nawet w przypadku bezsłonecznych dni. Lampy solarne najczęściej wykorzystuje się jako oświetlenie prywatnych posesji, ogrodów, parków, placów zabaw dla dzieci, deptaków, ścieżek rowerowych, skrzyżowań dróg itp. Jest to również najbardziej sensowne rozwiązaniem dla miejsc odległych od istniejących linii energetycznych.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel