Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Na konferencji w Brukseli Minister Środowiska Grecji George Papaconstantinou przedstawił greckie plany stworzenia potężnej elektrowni słonecznej o mocy 10GW. Skrytykował opieszałość Europy w dostosowywaniu systemów energetycznych do zmieniających się warunków ekonomicznych, twierdząc że Europa “zbyt wolno adaptuje się do nowych warunków”. Papaconstantinou uważa że wspólny projekt angażujący Komisje Europejską, a także rządy Grecji i Niemiec będzie doskonałym przykładem współpracy krajów członkowskich w celu uzyskania wspólnych korzyści dla całego regionu.

Producenci paneli słonecznych stają przed koniecznością poszukiwania nowych technologii, żeby obniżyć koszt produkcji ogniw fotowoltaicznych. Jest to niezbędne, aby energia pozyskiwana ze słońca mogła konkurować z tą pozyskiwaną m.in. z paliw kopalnych. Do końca dekady ceny paneli powinny, więc zmniejszyć się o 50% - tak wynika z ustaleń raportu zespołu naukowców z Massachusetts Institute of Technology, kierowanego przez prof. inżynierii, Tonia Buonassisi. opublikowanego w Energy & Environmental Science.

Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Gospodarki uzgodniły zmiany dopłat do fotowoltaiki w Niemczech, jak donosi Reuters. Oznacza to obniżkę dopłat do wielkoformatowych instalacji (parki solarne) nawet o 30%. Dla mniejszych instalacji będzie to obniżka w wysokości 20% (małe systemy fotowoltaiczne na dachach budynków).

Dla średniej wielkości systemów będzie to obniżka w wysokości 25%. Obniżki mają wejść w życie wcześniej niż planowano – 1 kwietnia, a nie 1 lipca, jak zakładano jeszcze kilka miesięcy temu. Obniżki dla wszystkich przekroczą z pewnością 15%, dopłaty będą obejmować jedynie 90% wyprodukowanej energii, pozostałe 10% będzie można sprzedać Zakładowi Energetycznemu, pod który podlega dana instalacja.

Havel Solar rosyjska firma, planuje uruchomienie produkcji baterii słonecznych. Zakładana wydajność fabryki to nawet 130 MW/rok. Przedsięwzięcie będzie jednym z największych tego typu na rosyjskim rynku energii odnawialnej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel