Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie solarne?
Lampa solarna to autonomiczny bezobsługowy punkt oświetleniowy wykorzystujący energię z paneli fotowoltaicznych lub w przypadku lampy hybrydowej z paneli oraz turbiny wiatrowej Wygenerowana energia kumulowana jest w akumulatorze żelowym, który najczęściej zakopany jest pod ziemią nieopodal lampy lub opcjonalnie umieszczony na słupie u jej szczytu.

Oświetlenie w lampie załącza się automatycznie po zmroku dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchu w regulatorze. Dzięki zastosowaniu w układzie źródła światła w postaci energooszczędnej oprawy LED lub żarówki LED w przypadku małych lamp parkowo-ogrodowych zmniejsza się w niej zapotrzebowanie na energię a tym samym wydłuża czas świecenia. Każda lampa solarna jest gotowa do pracy od razu po zainstalowaniu, a jej autonomia wynosi nawet kilka dni. Dzięki zastosowaniu w projektowanych przez nas lampach solarnych możliwości ściemniania źródła światła, lampy działają bezproblemowo nawet w warunkach zimowych, gdy czasami tego słońca nie ma zbyt wiele. Wykorzystanie lamp solarnych jest szczególnie popularne w miejscach odległych od infrastruktury do których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej.

Do zalet oświetlenia solarnego należy brak kosztów utrzymania, długa żywotność źródła światła (do 50tys. godz.), prosta instalacja i brak formalności z tym związanych. Tego typu rozwiązanie (z panelem słonecznym) możemy zastosować praktycznie wszędzie, gdzie tylko odsłonięta jest południowa strona lampy (brak drzew, wysokich budynków itp. przeszkód ograniczających docieranie promieni słonecznych).
Czytaj więcej
Miło nam poinformować, że pod koniec października 2016 zamontowaliśmy lampę solarną dla Gminy Włocławek. Uliczna lampa stanęła na osiedlu Smolnik. Lampa solarna LED została wyposażona w dwie wysokiej klasy baterie słoneczne o mocy 100W każda, które w ciągu dnia ładują akumulatory żelowe, aby te mogły po zmroku zasilać energooszczędną oprawę LED. Moc paneli słonecznych została dobrana tak, aby nawet przy niekorzystnych warunkach zimowych działać przez określoną ilość godzin. Baterie słoneczne wraz z oprawą umieszczone są na wzmacnianym, stalowym słupie, odpowiednio dobranym pod kątem obciążenia. Czas działania lampy sterowany jest przez nowoczesny regulator ładowania serii Lumiax. Sterownik posiada wbudowany czujnik zmierzchu, dzięki czemu oświetlenie załącza się automatycznie po zmroku. Energia zgromadzona w ciągu dnia kumulowana jest w zastosowanych bezobsługowych akumulatorach żelowych o pojemności 100Ah, co eliminuje konieczność częstych przeglądów. Uliczne oświetlenie solarne idealnie sprawdza się w tej gminie o czym świadczą kolejne zamówienia które będziemy realizować już w przyszłym roku.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-07-03
Superrrrrr
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel