Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Gmina Dywity stawia na oświetlenie solarne

16 marca 2015r. w gminie Dywity zamontowano lampę solarną z serii Standard. Lampa tego typu jest zasilana z alternatywnych źródeł energii - energii słonecznej, która zamieniana jest na prąd elektryczny. Rozwiązanie to jest coraz popularniejsze wśród gmin. Lampy solarne nie tylko nie wymagają uzyskania zgody na budowę, ale również skomplikowanej dokumentacji projektowej, przez co są chętnie obecnie stosowane. Mają również niewątpliwą zaletę, którą jest możliwość zamontowania ich właściwie wszędzie, gdzie jest tylko dostęp do światła słonecznego (do prawidłowego działania nie wymagają podłączenia do sieci energetycznej). Lampa solarna to prosty układ w postaci baterii słonecznej, akumulatora żelowego oraz regulatora ładowania i źródła światła (oprawa LED lub żarówka LED), który pozwala na oświetlenie ulic czy też parków. Tego typu energooszczędne rozwiązania są szczególnie chętnie stosowane jako oświetlenie dróg, ulic, przejść dla pieszych, skrzyżowań dróg, chodników, parkingów, szkół, boisk sportowych itp. W gminie Dywity jest to już kolejna zamontowana lampa solarna (tym razem lampa oświetliła ulicę w miejscowości Barczewko) w ciągu ostatnich kilku lat, co dowodzi jedynie, że jest to rozwiązanie które dobrze się sprawdza. Gmina zdecydowała się na lampę o najbardziej zbliżonym wyglądzie do lamp klasycznych - ST6-390/L35. W tym modelu na szczycie stalowego, ocynkowanego słupa umieszczono dwa 200W panele słoneczne, które poprzez kontroler ładowania ładują umieszczone w ziemi akumulatory żelowe. Ze zgromadzonej w nich energii elektrycznej zasilana jest 30W oprawa LED. Czas świecenia oprawy oraz godziny jej uruchamiania dobierany jest indywidualnie do lokalizacji lampy.

Cztery lampy solarne oświetliły miejscowości w gminie Chodel

Pod koniec lutego 2015r. zamontowaliśmy cztery dekoracyjne lampy solarne w gminie Chodel. Dwie z nich stanęły w miejscowości Godów oraz dwie w miejscowości Grądy. W tej gminie szczególnie upodobano sobie lampy solarne DECOR z dekoracyjnym białym kloszem, które idealnie wkomponowują się w tamtejszą architekturę krajobrazu. Była to bowiem już któraś z kolei nasza instalacja tych ozdobnych lamp solarnych w tej gminie. W Godowie i Grądach stanęły lampy w których 12W żarówka LED o przyjemnej, czystobiałej barwie światła zasilana jest ze 150W monokrystalicznej baterii słonecznej. Energia elektryczna o niskim, 12V napięciu wygenerowana przez panel słoneczny jest magazynowana w akumulatorze żelowym, który z uwagi na wahania temperatury w różnych porach roku umieszczony jest pod ziemią. Nad pracą całego układu czuwa regulator ładowania renomowanej firmy Lumiax z czujnikiem zmierzchowym, który zabezpiecza akumulatory przed nadmiernym rozładowaniem/ przeładowaniem i uruchamia żarówkę w nocy. System ten jest całkowicie bezobsługowy, zaprojektowany tak, by nawet w okresie zimowym, lampy świeciły minimum 8h w porze nocnej.

Już w przyszłym tygodniu - ok. 26 marca pojawi się w naszym sklepie kolejna dostawa paneli słonecznych. W ofercie znajdą się sprzedawane dotychczas monokrystaliczne baterie słoneczne 100W i 200W oraz pierwszy raz panele fotowoltaiczne o mocy 160W! Oferowane przez nas baterie słoneczne idealnie sprawdzą się do produkcji energii elektrycznej na działce, czy też do zasilenia urządzeń w kamperze/ przyczepie kempingowej. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu do sieci a my nie chcemy rezygnować z dostępu do energii elektrycznej. Po zastosowaniu w układzie przetwornicy napięcia dzięki panelom możemy zasilić nie tylko urządzenia 12V, ale również te działające na 230V!

 

Chciałbyś wypróbować baterie słoneczne ale nie wiesz od czego zacząć? Napisz do nas, pomożemy dobrać komponenty do zestawu, który spełni Twoje oczekiwania!

baterie słoneczne monokrystaliczne

 

Czytaj więcej

Pod koniec stycznia zamontowaliśmy osiem lamp solarnych z serii Decor. Lampy zostały zamontowane w miejscowości Studzienice (województwo pomorskie). Idealnym rozwiązaniem okazały się jednoramienne lampy parkowe montowane na malowanych słupach - model DCS-100/Z8. W tym typie lampy 8W energooszczędna żarówka LED umieszczona w ozdobnym, białym kloszu zasilana jest jedynie ze 100W monokrystalicznego panela słonecznego z którego wytworzona energia gromadzona jest w 60Ah akumulatorze żelowym. Taki układ lampy pozwala na 8h pracę lampy w nocy, nawet w okresie jesienno-zimowym. Seria lamp słonecznych Decor wyróżnia się spośród innych doskonałym wyglądem, połączonym ze znakomitą jakością. Z uwagi na swój dekoracyjny wygląd tego typu lampy solarowe świetnie komponują się z architekturą staromiejską i stanowią ozdobę parku czy też skweru. Ten typ lamp słonecznych jest często wykorzystywany jako oświetlenie ścieżek rowerowych, alejek spacerowych w parkach czy też placów zabaw dla dzieci. Z uwagi na długą żywotność źródła światła - żarówka LED świecąca do 50 000 godzin oraz długiej żywotności pozostałych elementów lampy, inwestycja w lampy solarne szybko się zwraca. Niewątpliwą zaletą oświetlenia solarnego jest również przyjazność dla środowiska oraz niskie, bezpieczne napięcie pracy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami pod poniższym linkiem -> KLIK

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-07-03
Superrrrrr
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel