Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Polecamy! Lampy solarne - Sensor

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze stosunkowo nową propozycją oświetlenia solarnego w naszym sklepie. Szczególnie ciekawym i polecanym przez nas rozwiązaniem są lampy solarne Sensor, które spełnią wymagania najbardziej wymagających klientów. Lampy te wyposażone są w prosty system montażowy, dzięki któremu możliwa jest regulacja kąta nachylenia i dopasowanie się lamp względem słońca. Lampy solarne Sensor występują w trzech wariantach mocy 3, 6 i 9W i są standardowo wyposażone w panel słoneczny, akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy, ledowe źródło światła oraz oprawę w kształcie kuli wykonaną z tworzywa PMMA. Odpowiednio dobrane podzespoły lampy umożliwiają jej trzydniową pracę. Lampa sensor wyposażona jest również w czujnik ruchu, mający 10m zasięg. Przy pomocy pilota istnieje możliwość ustawienia rożnych trybów pracy lampy (m.in. włączeniu lampy zawsze gdy zostanie wykryty ruch w obrębie 10m od niej, czy też praca lampy w nocy przy 30% natężeniu światła zmieniającym się na pełną moc świecenia w przypadku załączenia się czujnika ruchu). Lampy solarne Sensor są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie miały dotychczas styczności z montażem lamp solarnym, a chcieliby cieszyć się tego typu oświetleniem. Są to w pełni autonomiczne elementy, które nie wymagają żadnych innych urządzeń do właściwego działania. Ich instalacja jest bardzo prosta, a samą lampę można zamontować zarówno na ścianie budynku jak i słupie.

5 sierpnia 2016r. firma Modern HST zainstalowała w Bochni dwie lampy solarne z serii Decor. Lampy zostały zamontowane na placu naprzeciw szybu Sutoris, jako uzupełnienie elementów małej architektury. Wszystkie nowe elementy, w tym oświetlenie solarne pojawiły się na prywatnej działce naprzeciw szybu. Teren ten został na pięć lat wydzierżawiony od miasta. Nasze lampy solarne z uwagi na swój dekoracyjny wygląd idealnie wpasowały się w tamtejszy krajobraz, dodatkowo uatrakcyjniając miejską poczekalnię. Miasto zdecydowało się na montaż lamp dwuramiennych, na malowanych, czarnych słupach. Każda z lamp wyposażona jest w dwa mleczne klosze z 8W żarówkami LED o przyjemnej, czystobiałej barwie światła. Żarówki można ściemniać, zapewniając tym samym dłuższą pracę lamp np. w okresie zimowym, gdy występuje mniejsza ilość światła słonecznego do ładowania akumulatorów.
Czytaj więcej
Hybrydowe oświetlenie przystanku autobusowego w gminie Barwice
Lampy hybrydowe zasilane są z dwóch źródeł energii - baterii słonecznych oraz turbiny wiatrowej. Generowana z nich energia elektryczna magazynowana jest w akumulatorze żelowym, zasilającym w nocy oprawę LED. Odpowiednio dobrany układ podzespołów lampy hybrydowej zapewnia jej nawet 14 godzinny czas świecenia. W zależności od lokalnych warunków wiatrowych można stosować generatory wiatrowe o większej lub mniejszej mocy (dla warunków słabowiatrowych). Do zalet lamp zarówno solarnych jak i lamp hybrydowych należy m.in. autonomia lampy oraz brak opłat za energię elektryczną. Ponadto wprowadzanie na rynek tego typu ekologicznych rozwiązań pomaga dbać o środowisko, ograniczając emisję dwutlenku węgla. Lampy solarne oraz lampy hybrydowe idealnie sprawdzają się jako zamienniki lamp tradycyjnych, ale również w miejscach, gdzie nie było dotychczas oświetlenia np. z uwagi na brak dostępu do sieci energetycznej. Nasze lampy solarne montowaliśmy już praktycznie w całej Polsce jako oświetlenie chodników, obiektów handlowych, przystanków autobusowych czy skrzyżowań dróg. Pod koniec lipca 2016r. zamontowaliśmy hybrydową lampę jako oświetlenie przystanku autobusowego w miejscowości Ostropole w gminie Barwice. Gmina zdecydowała się na montaż lampy z 40W oprawą LED, zasilanej z dwóch paneli 200W oraz generatora wiatrowego.
Czytaj więcej
Lampy solarne LED coraz bardziej wypierają tradycyjne oświetlenie. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko energooszczędność, ale również to, że nie wymagają montażu okablowania, dzięki czemu można montować je w miejscach, gdzie nie zawsze możliwe jest zastosowanie tradycyjnej lampy zasilanej z sieci energetycznej. Coraz lepsze parametry oświetlenia solarnego idące w parze z coraz niższymi cenami tego typu rozwiązań sprawiają, że rozwiązanie to zaczyna interesować coraz więcej inwestorów. Dwie lampy solarne LED z serii Standard o mocy 20W zostały zamontowane w Gostyniu przy ul. Niestrawskiego. Lampy solarne zasilane jedynie energią słoneczną wykorzystano tam do oświetlenia ogródków działkowych. Rozwiązanie to bardzo spodobało się tamtejszym mieszkańcom.

Sukces tego typu oświetlenia w dużej mierze uwarunkowany jest odpowiednim doborem lokalizacji oraz parametrów lampy. Wybierając im lokalizację należy pamiętać o tym, by w pobliżu lamp solarnych nie występowały wysokie elementy, w wielu przypadkach wystarczy odsłonięcie lampy od strony południowej, by cieszyć się energooszczędnym oświetleniem.
Czytaj więcej
Lampy solarne LED w gminie Zalewo
Miło nam poinformować, że pod koniec maja 2016r. firma Modern HST dostarczyła i zamontowała trzy lampy solarne LED dla gminy Zalewo (woj.warmińsko-mazurskie). Lampy solarne zostały zamontowane w miejscowości Matyty. Mieszkańcy gminy zdecydowali się na lampy solarne LED z serii econo, model ECO-Z/160/Z9 w których głównym źródłem światła są żarówki LED o mocy 9W. Dwie lampy solarne MH zamontowano jako oświetlenie placu zabaw, trzecia natomiast oświetla plażę. Lampy solarne pracują niezależnie od sieci energetycznej, zasilane są jedynie ze baterii słonecznych o mocy 160W. Lampy tego typu świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie potrzebne jest funkcjonalne i jednocześnie tanie oświetlenie. Lampy solarne to idealne rozwiązanie, które możemy wykorzystać również w miejscach, gdzie utrudniony lub niemożliwy jest dostęp do sieci energetycznej, a wymagane jest oświetlenie. Seria ekonomiczna lamp solarnych wyróżnia się klasycznym wyglądem i znakomitą jakością.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel