Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

W grudniu 2014 r. dostarczyliśmy i zamontowaliśmy lampę solarną do gminy Nowy Dwór Gdański. Lampa solarna została zamontowana w miejscowości Orłowo jako oświetlenie placu boiska wiejskiego. Gmina zdecydowała się na lampę zasilaną energią słoneczną (sera Standard) o wyglądzie bardzo zbliżonym do klasycznych lamp ulicznych. Tego typu lampy słoneczne są przez nas szczególnie polecane jako alternatywne oświetlenie dróg, przystanków autobusowych, boisk, wjazdów na posesje itp. W odróżnieniu od klasycznych lamp ulicznych nie wymagają dostępu do sieci energetycznej i dodatkowo pozwalają na znaczne oszczędności na rachunkach za energię. Ich instalacja jest szybka i prosta oraz nie wymaga zgłaszania do lokalnego zakładu energetycznego.  Jedyny warunek jaki należy spełnić aby lampy słoneczne działały prawidłowo jest odsłonięcie lampy od strony południowej, tzn. brak wyższych budynków, drzew itp, które mogłyby utrudniać dostęp promieni słonecznych do baterii słonecznych. Inwestor zdecydował się na zakup lampy z oprawą LED o mocy 15W, wyposażone w dwie monokrystaliczne baterie słoneczne z których wygenerowana energia magazynowana jest w 100Ah akumulatorze żelowym. Zestaw wyposażony jest w kontroler ładowania z czujnikiem zmierzchowym, który automatycznie uruchamia lampę po zapadnięciu zmroku.  

Dekoracyjne lampy solarne oświetliły plażę miejską w Grodzicznie (woj. warmińsko-mazurskie)

Pod koniec sierpnia nasza firma zainstalowała 10 lamp solarnych w miejscowości Grodziczno (woj. warmińsko-mazurskie). Lampy solarne oświetliły teren polany miejskiej przy plaży na którym często odbywają się różnego rodzaju festyny i pikniki organizowane przez miasto. Z uwagi na atrakcyjność krajobrazową tego miejsca stanęły tam dekoracjne lampy z serii DECOR wyróżniające się nie tylko ładnym, białym kloszem w kształcie kuli, ale również ozdobnym, czarnym słupem. Z uwagi na atrakcyjny wygląd lampy te są często wybierane jako oświetlenie skwerków, alejek w parkach, siłowni na wolnym powietrzu, placów zabaw itp. Idealnym rozwiązaniem do oświetlenia terenu przy plaży okazały się lampy solarne DECOR model DCS-150/2Z6 z podwójnym źródłem światła. W lampach tych zastosowano 4m słup na szczycie którego zamontowano baterię monokrystaliczną o mocy 150W. Ponadto lampa została wyposażona w 80Ah akumulator żelowy, cechujący się większą żywotnością przy zwiększonej ilości głębokich cykli rozładania - ładowania występujących w lampach solarnych. Akumulator przez nadmiernym rozładowaniem/przeładowaniem chroniony jest dzięki zastosowanemu regulatorowi ładowania, który czuwa nad prawidłową pracą lampy oraz czasem włączenia źródeł światła po zmroku. 

 

Lampa solarna oświetliła drogę gminną w m. Wilczkówko (gmina Gryfice)

10 grudnia 2014r. nasza firma zainstalowała lampę solarną w miejscowości Wilczkowo w gminie Gryfice. Lampa została zamontowana przy drodze gminnej w ramach Funduszu Sołeckiego na 2014r. Gmina zdecydowała się na popularną lampę z serii Standard - model ST6-200/L15. Lampy solarne tego typu wykorzystuje się często do oświetlenia m.in. przejść dla pieszych, skrzyżowań ulic, przystanków autobusowych i tym podobnych miejsc. W tym typie lampy solarnej oprawa oświetleniowa o mocy 15W zasilana jest dzięki dwóm monokrystalicznym panelom słonecznym o mocy 100W każdy, umieszczonym na szczycie ocynkowanego słupa. Wyprodukowana z baterii słonecznch energia elektryczna magazynowana jest w 100Ah akumulatorze żelowym z którego w nocy oprawa czerpie energię, dzięki czemu ma możliwość świecenia nawet przez 8h. Ponadto lampę wyposażono w sterownik z redukcją mocy oprawy oświetleniowej, który pozwala na indywidualne zaprogramowanie czterech okresów natężenia światła w nocy. Zwiększeniu ilości światła w godzinach największego natężenia ruchu - najczęściej po zmroku i przed świtem oraz zmniejszenia w czasie gdy ruch ten hest znikomy w bardzo późnych godzinach nocnych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, które jest standardowo wbudowane w nasze lampy wyposażone w oprawy LED, możliwa jest całonocna praca lampy nawet w mniej korzystnym dla lamp solarnych okresie jesienno-zimowym, gdy często występuje deficyt promieniowania słonecznego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel