Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak dobrać regulator ładowania do panela solarnego?

Rozróżniamy dwa typy regulatorów ładowania najczęściej używane w dzisiejszych systemach energii słonecznej to modulacja szerokości impulsu (PWM) i śledzenie punktu maksymalnej mocy (MPPT).


W regulatorze ładowania PWM najważniejsze są dwa parametry. Jednym z nich jest napięcie paneli słonecznych [Vmp] .Drugim jest prąd ładowania [Imp] wyrażony w amperach [A]. Trzeba przed instalacją sprawdzić jakie parametry posiada dany regulator ładowania.

Czytaj więcej
W samym roku 2022 Polacy zamontowali 343 571 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 3842,35 MW. Przeciętna moc nowych instalacji fotowoltaicznych wynosi ponad 11kW, jest to wzrost o 67% w stosunku do ubiegłego roku. Panele fotowoltaiczne to dobra alternatywa do zmniejszenia opłat za prąd w swoim domu. Producenci solarów przeganiają się nie tylko niższymi cenami, ale też tworząc coraz to mniejsze panele z większą mocą, dzięki czemu można zamontować większą moc baterii słonecznych na tej samej powierzchni dachu. Dzięki dotacjom które były w tym roku ludzie mogli skorzystać z programów wsparcia na swoje instalacje.
Pod koniec lutego zamontowaliśmy lampę solarną w gminie Urzędów. Lampa oświetliła główną drogę w miejscowości Mikołajówka. Gmina zdecydowała się na jedną z naszych najmocniejszych lamp z serii Standard z 25W oprawą LED. Lampy solarne są w pełni bezobsługowe, to doskonałe źródło światła, który nie wymaga ingerencji człowieka do prawidłowego działania, jak również energii elektrycznej dostarczanej z sieci. Do prawidłowego działania wymagają jedynie paneli słonecznych do generowania energii oraz akumulatorów (najlepiej żelowych) do jej gromadzenia. Są łatwe do instalowania i nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę.
Czytaj więcej
W styczniu 2019r. zamontowaliśmy kolejne cztery lampy solarne dla gminy Janowice Wielkie. Lampy LED z energooszczędnymi 12W oprawami stanęły przy ulicach w Radomierzu. Oprawy LED zasilane są dzięki monokrystalicznym panelom słonecznych o mocy 170W umieszczonym na szczycie słupa, wygenerowana energia gromadzona jest w 80Ah akumulatorach żelowych zakopanych w ziemi w hermetycznej skrzynce. Była to kolejna inwestycja realizowana w tej gminie, lampy sprawdzają się w Janowicach Wielkich już od kilku lat. Tego typu lampy solarne z serii Standard polecane są przez nas szczególnie na drogi powiatowe, gminne czy lokalne z uwagi na najlepszy stosunek ilości generowanego światła do ceny lampy.
W połowie października 2018r. zamontowaliśmy kolejne lampy solarne dla gminy Działdowo. Biorąc pod uwagę naszą dotychczasową współpracę z tą gminą, możemy sądzić, że rozwiązanie to bardzo dobrze się sprawdza w tamtych rejonach. Gmina zyskała dwie lampy hybrydowe, jedną lampę solarną uliczną oraz dwie lampy parkowe. Lampy fotowoltaiczne, zasilane wyłącznie dzięki energii słonecznej oświetliły Gnojenko, Malinowo, Uzdowo oraz Wysoką. Konkretne typy lampy zostały dobrane według oczekiwań mieszkańców i charakteru oswietlanego miejsca.
Miło nam poinformować, że w październiku 2018r. zamontowalismy 12 lamp solarnych dla gminy Będzino. Lampy zostały zamontowane w sześciu miejscowościach w tejże gminie. Lampy fotowoltaiczne oświetliły następujące miejscowości: Uliszki - 2szt. Strzeżenice -2szt., Skrzeszewo-2szt., Łasin Koszaliński – 1 szt., Słowienko -3szt., Podmirowo-2szt. Gmina wybrała dla siebie typowo uliczne lampy solarne z oprawą LED o mocy 15W, zbliżone swoim wyglądem do tradycyjnych lamp ulicznych. Lampy zostały sfinansowane z Funduszy sołeckich na 2018r. Nie jest to pierwsza nasza realizacja punktów swietlnych w tej gminie, co nas cieszy i mamy nadzieję, że w kolejnych latach nasza współpraca będzie równie owocna.

W połowie stycznia 2018r. zamontowaliśmy dwie lampy solarne dla gminy Chmielno w woj. pomorskim. Lampy zostały zamontowane w miejscowości Zawory. Gmina zdecydowała się na lampy z serii Econo z naświetlaczami LED. W lampach tego typu 20W naświetlacze LED są zasilane z 200W monokrystalicznych paneli słonecznych. Generowana w ciągu dnia energia z baterii słonecznej magazynowana jest w akumulatorze żelowym o pojemności 100Ah. Nasze żarówki mają możliwość zmniejszenia mocy świecenia lampy w środku nocy w czasie mniejszego natężenia ruchu. Dzięki czemu ogólny czas pracy lampy jest wydłużony. Jest to szczególnie istotne w okresie zimowych, gdy warunki nasłonecznienia są słabsze niż w ciepłych miesiącach.  

W kwietniu 2017 roku w gminie Pisz w województwie warmińsko-mazurskim zamontowaliśmy lampę fotowoltaiczną serii Standard model ST4-160/L10. Lampa solarna została zamontowana na terenie szkoły podstawowej i będzie oświetlać scenę, na której często odbywają się koncerty i przedstawienia uczniów. Dzięki tej inwestycji ludzie będą mogli bawić się bezpiecznie do późnych godzin. Lampa solarna oświetla również część boiska, dzięki czemu dzieci będą mogły grać w piłkę nożną również wieczorem gdy zapadnie zmrok. Gmina Pisz będąca realizatorem tej inwestycji postanowiła zdecydować się na oświetlenie solarne, ponieważ było to bardziej opłacalne niż postawienie tradycyjnej lampy.
Czytaj więcej

28 kwietnia 2017 roku zamontowaliśmy  energooszczędną lampę solarną. Lampa stanęła w miejscowości Żelazno w pobliżu placu zabaw, aby poprawić bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci.

 

Lampy solarne wykorzystują w układzie energooszczędne źródło LED, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i emitują znacznie mniej ciepła w porównaniu do opraw tradycyjnych. Lampa wyposażona jest w źródło światła w postaci nowoczesnej oprawy LED o mocy 25 W i swym wyglądem przypomina klasyczne lampy uliczne.

 

Lampy zasilane z OZE wstępnie mają wyższe ceny, lecz w późniejszym okresie eksploatacji nie ponosimy opłat za zużycie energii elektrycznej a inwestycja szybko się zwraca. Lampy solarne nie wymagają zgłoszenia do zakładu energetycznego.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
pixel