Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym są zestawy fotowoltaiczne Off-Grid 12V?

2023-01-24

Na początku co to znaczy Off-Grid?
Określa się w ten sposób instalacje fotowoltaiczne, których nie podłącza się do sieci energetycznej. Energia wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne lub turbiny wiatrowe magazynowana jest w akumulatorach. Tego typu zestawy nie wymagają żadnych zgłoszeń do zakładu dystrybucji energią.

 

Zastosowanie zestawów zasilających 12V
Zestawy te służą do ładowania akumulatorów 12V. Znajdą zastosowanie w kamperach, łodziach, domkach letniskowych, instalacjach oświetlenia i wielu innych. Warto posiadać taki zastaw na wypadek braku prądu w miejscu zamieszkania, można wtedy chociażby naładować telefon. Przy odpowiednio dobranej przetwornicy i wystarczającym zestawie można korzystać z urządzeń zasilanych napięciem zmiennym 230V, takim jak w domowej instalacji. Wtedy możliwości zastosowania znacznie rosną.

 

Podstawowy zestaw składa się z panela, akumulatora, regulatora ładowania oraz przewodów podłączeniowych. Podłączenie i użytkowanie jest bardzo proste. Przed zakupem należy przemyśleć z jakich urządzeń zamierzamy korzystać. Jest to podstawą do tego by dobrać zestaw o odpowiedniej mocy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel