Kontakt telefoniczny pn.-pt. 9-17
+48 29 764 5628
+ 48 796 20 17 20
Gwarantujemy bezpieczeństwo transakcji. Gwarantujemy bezpieczeństwo transakcji więcej o płatnościach...
Lampy solarne LED

Lampy solarne LED
 

 

Lampy solarne LED w tym również lampy hybrydowe, ( znane równiez jako lampy słoneczne, latarnie solarne, latarnie hybrydowe, lampy solarowe,  lampy fotowoltaiczne) stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego. Zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, do których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Są również znakomitym rozwiązaniem na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem prądu. Każda lampa solarna jest autonomiczna, gotowa do działania natychmiast po zainstalowaniu. Lampy mogą pracować do kilkunastu godzin na dobę przy zachowaniu kilkudniowej autonomii (działanie bez słońca).

 

Lampa słoneczna -  zasilana energią słoneczną -  cechuje się bardzo szerokim spektrum zastosowań. Może być ustawione w każdym miejscu, gdzie dostępny jest odkryty teren ze strony południowej. Latarnie słoneczne idealnie sprawdzają się w oświetleniu dróg, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa. Miejsca, gdzie lampy solarne najczęściej znajdują zastosowania to:

- przejścia dla pieszych

- przystanki autobusowe

- deptaki, promenady

- skrzyżowania ulic

- parki, place zabaw

- parkingi, obiekty handlowe, przemysłowe

- domy jednorodzinne, ogrody

- oświetlenie billboardów reklamowych

 

 

 

Porównanie całkowitych kosztów instalacji i użytkowania lampy solarnej w stosunku do lampy zasilanej z sieci energetycznej wypada na niekorzyść rozwiązania tradycyjnego, pomimo wyższej ceny początkowej lamp zasilanych ze słońca. Latarnie solarne są znacznie lepszym rozwiązaniem zwłaszcza w miejscach oddalonych od istniejących linii kablowych - konieczność prowadzenia nawet kilkunastu metrów kabla sprawia, że cena tradycyjnej lampy znacząco rośnie. Ponadto instalacja lamp solarnych jest szybka i łatwa, nie wymaga  skomplikowanej dokumentacji projektowej ani konsultacji z lokalnym zakładem energetycznym. Znakomicie przyspiesza to proces inwestycyjny i oczywiście znacznie obniża koszty. Niekwestionowaną przewagą jest fakt, iż lampa solarna działa już pierwszej nocy po instalacji, natomiast proces uruchamiania tradycyjnych lamp trwać może nawet kilka tygodni. Procedura instalacji lampy solarnej od momentu zamówienia do instalacji trwa zazwyczaj nie dłużej niż 14-21 dni. W przypadku gdy mamy lampy w magazynie możliwa jest realizacja z ciągu 7 dni. Instalacja tradycyjnych lamp zasilanych z sieci wymaga porozumienia z zakładem energetycznym co często trwa kilka / kilkanaście miesięcy. Należy również pamiętać, że lampy solarne nie obciążają budżetu inwestora w kolejnych latach, a czas życia lampy solarnej, zazwyczaj wyposażonej w nowoczesne źródło światła LED, znacznie przewyższa czas życia lampy tradycyjnej.

 

Oferujemy kompleksowe usługi: od projektowania poprzez dystrybucję, aż po profesjonalny montaż. Szczegóły konstrukcji lamp, takie jak: rodzaj masztu, czas pracy lampy, autonomia, moc źródła światła itp. mogą być zmieniane według wymagań klienta. Przykładamy również wagę do walorów estetycznych – w naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór ozdobnych słupów i opraw, a także wiele rodzajów kloszy. Zarówno słup jak i wszystkie elementy montażowe (uchwyty baterii słonecznych, wysięgnik oprawy, wysięgnik turbiny wiatrowej) mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL.

 

Aby precyzyjnie dobrać odpowiednią moc urządzeń zasilających w stosunku do obciążenia niezbędne są szczegółowe informacje:

 

- Czas pracy systemu: czy oświetlenie całodobowe (np znaki aktywne), całonocne czy tylko przez kilka godzin na dobę.

- Czy autonomia systemu ma być pełna, czy też dopuszczalne są jedno - dwudniowe przestoje w grudniu i styczniu.

- Wymagana moc źródła światła, czy dopuszczalna jest obniżona moc źródła w okresach o mniejszej intensywności natężenia ruchu ( środek nocy) .

 

System autonomiczny całoroczny projektuje się z myślą o najgorszych warunkach (zima). Jeżeli inwestor wymaga stabilnej pracy przez cały rok , co często zdarza się np. w przypadku systemów zasilających znaki drogowe, to system musi być odpowiednio przewymiarowany. Wiąże się to oczywiście ze znacznie wyższą ceną. W przypadku gdy dopuszczamy możliwość przerw w pracy systemu w najgorszych zimowych warunkach, można zaprojektować system bardziej ekonomiczny. Podobnie w przypadku czasu pracy – noc w grudniu to 16-17 godzin i aby system pracował tak długo, musi być  mocno rozbudowany. Jeżeli skrócimy czas pracy do 7-8 godzin na dobę (co w przypadku 8-9 miesięcy w roku jest wystarczające) kosztem krótszej pracy zimą - cena systemu spadnie o kilkadziesiąt procent.

 

Nasze lampy solarne są tak konstruowane, aby pracowały około 8-10 godzin na dobę. Jest to optymalny czas pracy, biorąc pod uwagę średnioroczną długość nocy, oczekiwania klientów i - przede wszystkim - koszty lampy. Projektując lampę solarną musimy uwzględniać najgorsze warunki jakie występują w miesiącach zimowych. Przedłużenie czas pracy lampy zimą do 12-14 godzin wiąże się ze wzrostem kosztów lub zastosowaniem regulacji natężenia światła lampy w godzinach nocnych. Jednym z rozwiązań jest stosowanie turbin wiatrowych jako dodatkowego źródła zasilania. Wtedy są to lampy hybrydowe / latarnie hybrydowe. Jest to jednak metoda dosyć kosztowna i nie zawsze praktycznie możliwa do realizacji, z uwagi na uwarunkowania terenowe.

 

 Dla inwestorów zainteresowanych wydłużeniem czasu pracy lampy przy zachowaniu najniższej ceny proponujemy następujące rozwiązania:

 

1.Zastosowanie lampy z dwoma źródłami światła - poprzez wyłączenie jednej z żarówek w okresie zmniejszonego natężenia ruchu (środek nocy) możemy wydłużyć czas pracy lampy do 10-12 godzin.

 

 

2.Zastosowanie oprawy LED ze sterownikiem pozwalajacym na redukcję mocy oswietleniowej oprawy LED. W miesiącach zimowych czas między zachodem a wschodem słońca może dochodzić nawet do 15 - 16 godzin natomiast latem spadać do 6-7 godzin. Dzięki sterownikowi z funkcją regulacji natężenia swiatła możemy z lampy zaprojektowanej na 8 godzin pracy uzyskać praktycznie całonocną pracę zimą. Oczywiście wydłużenie czasu pracy odbywa się kosztem zmniejszonej ilości światła generowanego przez lampę, niemniej jednak zachowana zostaje atrakcyjna cena. Należy również wziąć pod uwagę, że pokrywa śnieżna zmniejsza zapotrzebowanie na ilość światła zimą w stosunku do pozostałych pór roku. Obecnie regulatory solarne z automatyczna redukcją natężenia oświetlenia sa standardem w naszej ofercie.

 

 

Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniego rodzaju lampy. Często inwestorów interesuje tylko najmocniejsza latarnia hybrydowa, mimo iż ich budżet jest ograniczony a teren do oświetlenia ma pokaźne rozmiary. Przy skromnym budżecie, środków wystarczy na jedną lub dwie takie lampy. Nie zawsze jednak warto stosować lampy z najmocniejszymi dostępnymi źródłami światła. Poniższa wizualizacja przedstawia dwie możliwości oświetlenia takiego samego placu. Pierwsza możliwość to zastosowanie dwóch lamp solarnych z oprawą LED wysokiej mocy (30-50W). Druga opcja to oświetlenie przy użyciu 4 lamp solarnych z żarówką LED 8-10W (seria Decor lub Econo)

 


Jak widać, że nie zawsze zastosowanie droższej i mocniejszej lampy da więcej korzyści w iluminacji danego obszaru. Natężenie światła z żarówek LED jest oczywiście nieco słabsze niż z nowoczesnej oprawy LED, jednak z uwagi na dwa razy większą ilość lamp, teren oświetlony jest bardziej równomiernie, światło nie jest skupione pod lampami tak jak w przypadku lamp wykorzystujących oprawy uliczne jako źródło światła.

 

 

Kolejny przykład to ciąg pieszo rowerowy o długości kilkuset metrów. Kwota jaką dysponuje inwestor to około 30tys. zł. Poniższa grafika przedstawia dwa rozwiązania dla oświetlenia ciągu. W obu przypadkach nakład finansowy jest taki sam.

 

 

Przykład ten doskonale obrazuje korzyści jakie daje zastosowanie kilku-kilkunastu mniejszych lamp zamiast niewielkiej ilości lamp wysokiej mocy. Szczególnie w oświetleniu ścieżek w parkach, ciągów pieszo-rowerowych - czyli obiektów o dużej długości, małe lampy pozwalają na równomierne oświetlenie całej drogi/ścieżki. Niewielkie zwiększenie odległości między lampami pozwala także na oświetlenie jeszcze dłuższego odcinka ścieżki. Takie rozwiązanie eliminuje tzw. ciemne punkty - całkowicie nieoświetlone miejsca pomiędzy lampami stojącymi w dużej odległości od siebie.

 

 

Takie pytanie często zadają sobie i nam inwestorzy, stając przed wyborem pomiędzy lampami solarnymi zasilanymi z baterii słonecznych, a latarniami hybrydowymi dodatkowo wspomaganymi niewielką turbiną wiatrową. Dokonując wyboru, należy sugerować się przede wszystkim warunkami jakie panują w miejscu instalacji. Niezastąpiona jest zatem wizja lokalna, która daje rozeznanie w terenie. Tak jak lampa solarna zasilana jedynie z baterii słonecznych będzie słabo działać w miejscu zacienionym np. przez wysokie budynki, tak wiatrak wspomagający lampę hybrydową nie będzie działał jeśli jest otoczony drzewami. W takim przypadku zakup lampy hybrydowej jest nieopłacalny i nieuzasadniony ekonomicznie. W miejscach w których nie występują częste i silne podmuch wiatru warto zastanowić się nad zastosowaniem  turbiny wiatrowej w lampie hybrydowej w wersji słabowitarowej, pracującej już przy podmuchach wiatru od 1,5-2 m/s.

 

Poniżej przykłady źle dobranych oraz prawidłowych lokalizacji dla lamp hybrydowych.

 

Niezwykle ważnym etapem w projektowaniu lampy solarnej jest dobór odpowiednich akumulatorów. Są one jednym z najważniejszych i niestety najbardziej wrażliwych podzespołów lamp. To one gromadzą wytworzoną przez baterie słoneczne energię, która następnie wykorzystywana jest do zasilania źródła światła.

 

Najważniejszymi czynnikami decydującymi o prawidłowej pracy lampy są pojemność akumulatorów, oraz ich umiejscowienie.

 

Pojemność akumulatorów powinna być na tyle duża, aby zapewnić lampom przynajmniej 3-4 dniową autonomię (pracę bez słońca). Pojemność nie może być też zbyt wysoka, z uwagi na zabezpieczenia kontrolera ładowania. Przy zbyt dużych akumulatorach, w przypadku ich rozładowania i odłączenia lampy przez kontroler (low voltage disconnection), czas potrzebny na doładowanie akumulatorów i ponowne włączenie lampy może wynieść nawet kilkanaście dni.

 

Równie ważnym elementem jest umiejscowienie akumulatorów. Wśród dostępnych na polskim rynku lamp, stosowane są dwa rozwiązania: akumulatory zamontowane na słupie oraz zakopane w hermetycznej skrzyni obok fundamentu. W naszych lampach stosujemy drugie rozwiązanie, gdyż jest ono korzystniejsze ze względu na żywotność akumulatorów oraz bezpieczeństwo przed kradzieżą. Akumulatory chronione są przed najgroźniejszym czynnikiem czyli temperaturą. W zimie zapewnioną mają stałą temperaturę gdyż umieszczone są poniżej granicy przemarzania. W lecie natomiast są w pełni chronione przed wysoką temperaturą, która może trwale uszkodzić akumulatory. Urządzenia te umieszczone w skrzyni na słupie, narażone są na ciągłe zmiany temperatur, co znacznie skraca ich żywotność. 

 

 

- latarnie uliczne solarne, hybrydowe

- lampy parkowo-ogrodowe

- zestawy do oświetlania billboardów reklamowych

- oprawy LED

- żarówki LED do lamp solarnych

- pozostałe podzespoły: baterie słoneczne, kontrolery, akumulatory

 

Nasza firma zwraca szczególną uwagę na to, aby projektowany system spełnił oczekiwania klientów. Wybierając nasze produkty, macie Państwo pewność, iż określany przez nas czas pracy lampy jest zgodny z rzeczywistością. Zalecamy zwracać szczególną uwagę na to, jak skonfigurowany jest zestaw. Dla przykładu, niektóre firmy oferują lampy ze źródłem światła o poborze mocy około 20W/h zasilane niewielkim panelem o mocy 90-100W. Lampa taka w warunkach zimowych pracować może conajwyżej 4h, a nie tak jak deklaruje sprzedawca – 10-12h.

 

ModernHome.pl przykłada również dużą wagę co do jakości stosowanych podzespołów. Wszystkie elementy składowe lampy, takie jak baterie słoneczne, oprawy LED, kontrolery ładowania, akumulatory pochodzą od sprawdzonych producentów. Reprezentują najwyższą światową jakość i spełniają wszystkie europejskie normy wymagane do ich stosowania.

 

Jakość naszych lamp potwierdzają liczne referencje, które otrzymaliśmy od naszych klientów.

 

Instalujemy lampy solarne i lampy hybrydowe od 2009r, a systemy fotowoltaiczne od 2007r !!!

 

 

...jest pusty
Dlaczego sklep modernhome to najlepszy wybór?ModernHome facebook fanpage
ModernSport.pl
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 5 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel