Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

W kwietniu 2012 r. została podpisana umowa dotycząca dofinansowania projektu „Dostawa i montaż oświetlenia ulicznego zasilanego energią słoneczną na terenie wiejskim Gminy Ząbkowice”. Koszt projektu wyniósł ponad milion złotych, z czego prawie 613 tysięcy złotych zostanie dofinansowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 z Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj więcej

Włoskie przedsiębiorstwo Moncada Group wygrało przetarg ogłoszony przez South African Department of Energy na budowę 189 MW elektrowni słonecznej w De Aar, niedaleko Cape Town. Po zakończeniu projektu będzie to największa tego typu instalacja, jaka kiedykolwiek została zbudowana przez włoską firmę w RPA. Prace mają rozpocząć się wkrótce, planowany termin ukończenia elektrowni to pierwsze półrocze 2013 r.

Czytaj więcej

Dzięki dofinansowaniu z UE w Czerwionce-Leszczynach do końca listopada br. stanie prawie sto trzydzieści lamp solarnych. Pierwsze z nich już oświetlają ulice miasta, kolejne niebawem się pojawią. Władze miasta zaplanowały montaż 82 lamp hybrydowych, które będą zasilane energią słoneczną i wiatrową, ponieważ każda z nich będzie składać się z baterii słonecznej i turbiny wiatrowej.

Czytaj więcej

Wraz z końcem października Siemens AG – produkujący m.in. baterie słoneczne, zapowiedział, że przestaje działać w sektorze fotowoltaicznym. Według informacji ogłoszonych przez członka zarządu koncernu – Michael'a Suess profity otrzymywane przez firmę z racji tej działalności okazały się zbyt niskie. Obecnie firma planuje skupić się bardziej na sektorze energii wodnej i wiatrowej. Wskutek tych działań departament koncernu Solar&Hydro został rozdzielony. Obecnie trwają rozmowy dotyczące sprzedaży jednostki prowadzącej działania w branży słonecznej.

Czytaj więcej

Gmina Strzyżów nadal inwestuje w lampy solarne. Od 2010 r. w większości miejscowości w gminie zainstalowano łącznie 93 lampy hybrydowe. Do połowy 2013 roku powinno przybyć jeszcze 40 nowych lamp. Dzięki energii wiatrowej i słonecznej lampy te mogą oświetlać ulice nawet w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Bez słońca i wiatru są w stanie pracować do kilkunastu dni. Jak informuje wójt gminy pierwsza lampa hybrydowa została zamontowana na próbę i pomyślnie zdała testy, dlatego też dołączyły do niej kolejne. Projekt ten jest finansowany przez Unię Europejską. Instalacja jednej lampy hybrydowej to koszt ok. 17 tys. zł. Lampy solarne są sensownym rozwiązaniem gdy nie ma dostępu do sieci energetycznej a jest potrzeba oświetlenia przejść dla pieszych, domów jednorodzinnych, parkingów itp.

Czytaj więcej

Nowe dane IMS Research wskazują, że do końca 2012 r. w Chinach ma zostać zainstalowane 5 GW mocy z PV. Brytyjska firma badawcza donosi, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy zainstalowano tylko 720 MW mocy w tym kraju, ale w drugiej połowie roku instalacje te powinny osiągnąć ponad 4 GW.

Czytaj więcej

W 2012 roku do sierpnia zainstalowano w Niemczech już ponad 5 GW farm fotowoltaicznych, porównując w roku poprzednim powstały w sumie elektrownie słoneczne o mocy 7,4 GW.

 

Szybki wzrost rynku fotowoltaicznego w tym kraju spowodował, że rząd postanowił zmniejszyć dopłaty do produkowanej energii w ramach taryf gwarantowanych dla nowo powstałych instalacji solarnych. Spodziewano się, że to znacznie spowolni jego rozwój, ale przez pierwsze pół roku tak się nie stało.

Czytaj więcej

Na terenie gminy Chełmiec jest już zainstalowanych 100 lamp solarnych. Kilka dni temu ogłoszono kolejny przetarg na montaż 47 lamp hybrydowych. Wnioski można składać do 10 października. Środki na inwestycję będą pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz budżetu gminy. Dzięki zasilaniu lamp energią słoneczną i wiatrową gmina nie będzie płacić za wykorzystywaną energię, a jedynie za montaż lamp. Energia zgromadzona w ciągu dnia w akumulatorach będzie w nocy zasilać lampy.

Czytaj więcej

Na początku września ruszył przetarg na lampy solarne w Szczecinie. Wykonawca prócz montażu ma zapewnić również dostawę i serwisowanie lamp w czasie 5-letniej gwarancji. Miasto na próbę zdecydowało się zamontować 20 lamp solarnych, które będą oświetlać ulice miasta. W miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej zamontowane zostaną pierwszy raz w tym mieście lampy hybrydowe, które będą zasilane za pomocą akumulatora energią pochodzącą z paneli solarnych i turbiny wiatrowej.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-07-03
Superrrrrr
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel