Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy solarne w Ząbkowicach Śląskich

2012-11-12

W kwietniu 2012 r. została podpisana umowa dotycząca dofinansowania projektu ?Dostawa i montaż oświetlenia ulicznego zasilanego energią słoneczną na terenie wiejskim Gminy Ząbkowice?. Koszt projektu wyniósł ponad milion złotych, z czego prawie 613 tysięcy złotych zostanie dofinansowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 z Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

 

W ramach projektu na terenie gminy zostaną postawione lampy solarne - 86 szt. Obecnie trwa ich montaż na ulicach Przemysłowej, Partyzantów oraz Działkowca. Zdecydowano się na lampy led ponieważ tego typu rozwiązanie jest ekonomiczne, a sam montaż lamp szybki i względnie tani. Koszt pojedynczej lampy wyniósł ok. 10 tys. zł. Każda z lamp posiada baterię słoneczną, potrzebną do uzyskania energii elektrycznej z energii słonecznej i akumulator do gromadzenia wytworzonej energii, dzięki czemu ma możliwość oświetlania ulic w nocy.

 

Lampy ze źródłem światła w technologii led zamontowano już w tym mieście w roku ubiegłym na ulicach Makowej, Melioracyjnej i Bonifratrów.

 

źródło: http://zabkowice.express-miejski.pl

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2012
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2021-07-03
Superrrrrr
pixel