Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

16 listopada przy drodze Goryszewo - Nowy Młyn stanęła lampa hybrydowa. Koszt lampy wyniósł ok. 20 tys. zł. Lampa posiada 7 m maszt, na szczycie którego zamontowano turbinę wiatrową i panel słoneczny, poniżej źródło światła. Dzięki gromadzeniu energii w akumulatorze, bez słońca i wiatru może świecić nawet przez kilka dni.

Czytaj więcej

Securum Equity Partners & Associates zamierza zbudować gigantyczną elektrownię słoneczną w Serbii. Wstępnie ustalono, że obiekt będzie miał 1 GW mocy, a jego budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2013 r. Według wstępnych szacunków farma ma kosztować prawie 1,3 mld euro. Do jej budowy firma wykorzysta baterie słoneczne MX Group SpA i inwertery Fimer SpA.

Czytaj więcej

W kwietniu 2012 r. została podpisana umowa dotycząca dofinansowania projektu „Dostawa i montaż oświetlenia ulicznego zasilanego energią słoneczną na terenie wiejskim Gminy Ząbkowice”. Koszt projektu wyniósł ponad milion złotych, z czego prawie 613 tysięcy złotych zostanie dofinansowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 z Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj więcej

Włoskie przedsiębiorstwo Moncada Group wygrało przetarg ogłoszony przez South African Department of Energy na budowę 189 MW elektrowni słonecznej w De Aar, niedaleko Cape Town. Po zakończeniu projektu będzie to największa tego typu instalacja, jaka kiedykolwiek została zbudowana przez włoską firmę w RPA. Prace mają rozpocząć się wkrótce, planowany termin ukończenia elektrowni to pierwsze półrocze 2013 r.

Czytaj więcej

W odpowiedzi na skargę złożoną przez grupę EU ProSun w skład której wchodzą europejscy producenci baterii słonecznych, Chińskie Ministerstwo Handlu rozpoczęło działania mające na celu wprowadzenie cła na import polikrzemu sprowadzanego z krajów Unii Europejskiej. Skarga wniesiona przez producentów do Brukseli miała wyjaśnić sprawę zbyt niskich cen paneli sprowadzanych z Chin. Jak twierdzą europejscy producenci (z SolarWorld na czele) chińskie panele słoneczne sprzedawane są na rynku poniżej cen produkcji, co spowodowało upadki wielu firm i ich niepewną sytuację na rynku.

Czytaj więcej

30 września ubiegłego roku zakończono budowę naziemnej elektrowni słonecznej w Wierzchosławicach. Koszt jej budowy wyniósł ponad 10 mln zł. Po roku funkcjonowania pierwszej tego typu farmy w Polsce przyszła pora na małe podsumowanie. Według wstępnych informacji elektrownia słoneczna wytworzyła więcej energii elektrycznej niż oczekiwano, bo aż 1000 MWh. Farma prócz sprzedaży energii (ok. 190 zł/MWh) zarabia również na zielonych certyfikatach (w tym roku ich wartość wynosiła ok. 270 zł/MWh).

Czytaj więcej

Dzięki dofinansowaniu z UE w Czerwionce-Leszczynach do końca listopada br. stanie prawie sto trzydzieści lamp solarnych. Pierwsze z nich już oświetlają ulice miasta, kolejne niebawem się pojawią. Władze miasta zaplanowały montaż 82 lamp hybrydowych, które będą zasilane energią słoneczną i wiatrową, ponieważ każda z nich będzie składać się z baterii słonecznej i turbiny wiatrowej.

Czytaj więcej

Sieć sklepów IKEA ma zamiar zwiększyć ilość energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii. Obecnie na ponad dwudziestu sklepach w Stanach Zjednoczonych są już zamontowane baterie słoneczne o mocy ok. 500 kW każdy. Liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w najbliższym czasie, bo ten ogromny koncern postanowił uniezależnić się od zewnętrznych źródeł energii.

Czytaj więcej

Wraz z końcem października Siemens AG – produkujący m.in. baterie słoneczne, zapowiedział, że przestaje działać w sektorze fotowoltaicznym. Według informacji ogłoszonych przez członka zarządu koncernu – Michael'a Suess profity otrzymywane przez firmę z racji tej działalności okazały się zbyt niskie. Obecnie firma planuje skupić się bardziej na sektorze energii wodnej i wiatrowej. Wskutek tych działań departament koncernu Solar&Hydro został rozdzielony. Obecnie trwają rozmowy dotyczące sprzedaży jednostki prowadzącej działania w branży słonecznej.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel