Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odpowiedź Chin w sprawie cła na chińskie panele słoneczne sprowadzane do krajów europejskich

2012-11-08

W odpowiedzi na skargę złożoną przez grupę EU ProSun w skład której wchodzą europejscy producenci baterii słonecznych, Chińskie Ministerstwo Handlu rozpoczęło działania mające na celu wprowadzenie cła na import polikrzemu sprowadzanego z krajów Unii Europejskiej. Skarga wniesiona przez producentów do Brukseli miała wyjaśnić sprawę zbyt niskich cen paneli sprowadzanych z Chin. Jak twierdzą europejscy producenci (z SolarWorld na czele) chińskie panele słoneczne sprzedawane są na rynku poniżej cen produkcji, co spowodowało upadki wielu firm i ich niepewną sytuację na rynku.

 

Na odpowiedź ze strony pekińskich władz nie trzeba było długo czekać, po wprowadzeniu cła na chińskie panele sprowadzane do Stanów Zjednoczonych, Chiny wprowadziły cło na sprowadzany stamtąd polikrzem. Podobne zmiany mają być wprowadzone w krajach Unii, o ile nałożą one cło na panele z Chin.

 

Ponadto Chiny bronią swojego stanowiska argumentując, że niskie ceny paneli nie są spowodowane dumpingem, a niskimi cenami polikrzemu. Jeszcze cztery lata temu jego cena za kilogram była ponad dziesięciokrotnie wyższa niż obecnie.

 

[żródło: gramwzielone.pl]

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2012
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel