Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowa japońska spółka zbuduje 250 elektrowni o mocy 500 MW

2012-08-27

Na znak, że główne japońskie korporacje mobilizują do rozwoju projektów fotowoltaicznych w kraju, w ramach odnowionej taryfy FIT utworzyły Japan Mega Solar Power Co. Nowa spółka planuje zainwestować 100 mld jenów (1,3 mld USD) w rozwój projektów fotowoltaicznych. Nowe taryfy FIT wprowadziły możliwość generowania znacznych zysków dla kraju.

W odpowiedzi na tą szansę wielkie korporacje takie jak West Holdings Corp., który jest jednym z głównych inwestorów Japan Mega Solar Power Co. chcą rozwijać fotowoltaiczne projekty.Bloomberg donosi, że Japan Mega Solar została utworzona w czerwcu przez West Holdings - japońską firmę konstrukcyjną zajmującą się przebudową domów.

 

Nowa spółka planuje zbudować 250 elektrowni słonecznych o łącznej mocy 500 MW i przyciągnąć 12 inwestorów. Wśród nich ma być chiński producent baterii słonecznych JA Solar Holdings. Projekty mają zostać opracowane w ciągu 5 lat. West Holding nie jest jedyną japońską firmą, która chce doprowadzić do dużego rozwoju fotowoltaiki, Noriaki Yamashita, Badacz Instytutu Zrównoważonej Polityki Energetycznej (ISEP) poinformował, że ponad 40 dużych firm ogłosiło planuje również wziąć w tym udział.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2012
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2021-07-03
Superrrrrr
pixel