Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowa farma fotowoltaiczna w Perleberg w Niemczech

2012-09-04

30 lipca, czyli w ostatniej chwili przed wejściem w życie kolejnych redukcji dopłat w niemieckim systemie taryf, oddano do użytku park solarny o mocy 35 MW. Park powstał w miejscowości Perleberg położonej między Hamburgiem a Berlinem, a jego wykonawcą była firma Gehrlicher Solar AG.

 

Cała instalacja składa się ze 144 tysięcy baterii słonecznych, których dostarczył chiński producent Yingli i 39 inwerterów niemieckiego SMA. Przy budowie tego ogromnego parku solarnego pracowało 120 instalatorów. Szacuje się, że farma będzie wytwarzać w ciągu roku 33 mln kWh energii. Ilość ta będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną ponad 9 tysięcy trzyosobowych rodzin.

 

Ostatnie zmiany w systemie dopłat w Niemczech spowodują, że będzie to prawdopodobnie ostatnia tak duża instalacja w tym kraju. Zgodnie z tymi zmianami, naziemne instalacje słoneczne o mocy wyższej niż 10 MW, które będą oddane do użytku później niż do końca III kwartału br. stracą możliwość otrzymywania dopłat do produkowanej energii.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2012
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel