Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy solarne LED - dobra inwestycja w przyszłość

2012-10-12

Doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego stanowią lampy solarne i hybrydowe. Lampy te można stosować tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej, dzięki temu, że są zasilane energią słoneczną w przypadku lamp solarnych lub energią słoneczną i wiatrową w przypadku lamp hybrydowych. Są nie tylko ekonomicznym, ale również przyjaznym dla środowiska źródłem energii.

 

Lampy solarne LED pozwalają na znaczne obniżenie kosztów w porównaniu z lampami tradycyjnymi, pomimo tego, że podczas instalacji musimy zapłacić za nie więcej, nie generują one dodatkowych kosztów w późniejszym czasie. Zasilane energią wiatru i słońca zapewniają stałe oświetlenie w ciągu nocy.

 

To energooszczędne zarządzanie oświetleniem zostało zauważone zwłaszcza przez władze miast. Coraz częściej to właśnie lampy solarne oświetlają ulice. Dzięki takiemu rozwiązaniu miasta zyskują nie tylko niezawodne oświetlenie, ale też znacznie zaoszczędzają na energii elektrycznej.

 

W samej gminie Chełmiec jest obecnie zainstalowanych 100 lamp hybrydowych, a ma pojawić się kolejne 47 lamp. Podobnie w gminie Strzyżów, gdzie stoi ich już 93 i pojawiły się plany na kolejnych 40.

 

Wielokrotnie takie inwestycje są dofinansowywane m.in. ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu nie jest to dla miast duży wydatek i dodatkowo szybko się zwraca. Jak możemy zauważyć, przetargi na nowe instalacje stale się pojawiają. Lampy solarne są doskonałą inwestycją, nie tylko pod względem energooszczędności, ale też braku negatywnego oddziaływania na środowisko. Są spotykane coraz częściej i na pewno wiele z nich jeszcze pojawi się w ciągu najbliższych lat.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2012
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel