Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kyocera dostarczy 405 kW energii z paneli słonecznych do odległych wiosek Fidżi

2012-08-17

Jak donosi Kyocera Solar, jej systemy solarne zasilą ponad 2000 domów na wyspie Fidżi. Projekty solarne powstaną przy współpracy z Departamentem Energii Fidżi i Projektem piątego spotkania Przywódców Wysp Pacyfiku mającym na celu doprowadzenie energii odnawialnej do odległych wiosek wyspiarskiego kraju. Do tej pory na wyspie zainstalowano 135 kW baterii słonecznych, pozostałe 270 kW zostanie zainstalowanych do końca roku.

 

Dzięki tym systemom solarnym wioski będą w stanie rozwijać się bez dostępu do tradycyjnej energii z sieci. We wszystkich systemach zostaną wykorzystane moduły Kyocera, dzięki którym mieszkańcy będą mieli podstawowe oświetlenie i energię na inne drobniejsze potrzeby na wyspie. ?Energia słoneczna jest o tyle sensowna dla wyspiarskich krajów, że mimo braku infrastruktury sieci energetycznej, mają one mnóstwo słońca przez cały rok.? - powiedział George Phani kierownik sprzedaży Kyocera Solar z Australii. ?Dzięki naszym modułom wielu mieszkańców Fidżi będzie miało światło i elektryczność w nocy ? prawdopodobnie pierwszy raz. Mamy nadzieję, że program ten będzie służyć jako wzorzec do naśladowania dla innych wysp.?

 

Kyocera współpracuje z Powerlite Generators (Fiji) Limited podczas instalowania 3 tys. modułów solarnych w całym Fidżi. Każdy z systemów posiada jeden moduł 135 W, regulator, bezobsługowe akumulatory oraz wewnętrzne i zewnętrzne oświetlenie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2012
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
pixel