Blog

Polecamy energooszczedne lampy solarne LED

Uliczne lampy solarne LED to doskonałe rozwiązanie na obniżenie kosztów za energię elektryczną. Wprowadzanie na rynek oświetleniowy tego typu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań pozwala ich użytkownikom być niezależnymi od tradycyjnych źródeł energii. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno niewielkiej wysokości lampy parkowo-ogrodowe typu Decor czy Econo, typowo uliczne lampy Standard jak również wyposażone zarówno w baterię słoneczną jak i turbinę wiatrową lampy hybrydowe z serii Hybrid. Wszystkie modele działają bez zasilania sieciowego, całkowicie opierając się na energii słonecznej. Każda z lamp solarnych składa się z kilku zasadniczych elementów: baterii słonecznej, akumulatora żelowego, regulatora ładowania oraz źródła światła w postaci żarówki LED, naświetlacza lub klasycznej oprawy ulicznej. W ciągu dnia bateria słoneczna konwertuje energię słoneczną w energię elektryczną. Wytworzona energia magazynowana jest w akumulatorze, skąd w nocy wykorzystywana jest do zasilenia źródła światła. Po zmroku lampa włącza się automatycznie, dzięki zastosowanemu czujnikowi zmierzchowemu w kontrolerze lampy. Lampy hybrydowe LED prócz paneli słonecznych wyposażone są dodatkowo w turbinę wiatrową, która wspomaga ładowanie akumulatorów przez baterie słoneczne. Odpowiedni dobór podzespołów lampy solarnej umożliwia jej kilkunastogodzinny czas świecenia z zachowaniem kilkudniowej autonomii. Lampy solarne sprawdzą się zarówno jako oświetlenie ulic, prywatnych dróg, baz wojskowych, posesji, ścieżek rowerowych, skwerów publicznych ale również jako oświetlenie terenów bez dostępu do publicznej energii elektrycznej. Nowoczesne lampy solarne, wykorzystujące energooszczędne diody LED montowane są na całym świecie. Od kilku lat są również bardzo popularne w Polsce, coraz częściej możemy zauważyć je nie tylko przy skrzyżowaniach głównych dróg, ale również na prywatnych posesjach. Rozwiązanie to jest szczególnie chętnie stosowane przez gminy, które uzyskują na nie różnego typu dofinansowania. Nasza firma oferuje możliwość montażu ulicznych lamp solarnych oraz lamp hybrydowych w całej Polsce. Koszt montażu oraz transportu wyceniany jest indywidualnie.

Przeczytaj więcej

Montaż oświetlenia solarnego przy drodze powiatowej w Antonówce (woj. lubelskie)

Dwie lampy solarne LED zostały zamontowane przez naszą firmę przy drodze powiatowej w miejscowości Antonówka (woj. lubelskie). Inwestycja w oświetlenie solarne została zlecona przez Gminę Krynice. Zdecydowano się na typowo uliczne lampy z serii Standard, model ST6-400/L35. Są to lampy solarne LED w których źródło światła w postaci 30W oprawy LED zasilane jest dzięki dwóm monokrystalicznym bateriom słonecznym o mocy 200W każda. Wygenerowana z paneli energia jest magazynowana w dwóch 100Ah akumulatorach żelowych, które najlepiej sprawdzają się w przypadku lamp solarnych. Tego typu ekologiczne oświetlenie jest doskonałym zamiennikiem lamp tradycyjnych, które jednocześnie pozwala nam zaoszczędzić energię elektryczną. Ich zastosowanie jest bardzo rozległe, ponieważ mogą być ustawione praktycznie w każdym miejscu, gdzie tylko mamy odkryty teren od południowej strony. Nie wymagają doprowadzenia energii elektrycznej z zewnątrz, a każda lampa jest gotowa do działania praktycznie od razu po zamontowaniu. Biorąc pod uwagę czas na wykonanie całej inwestycji, już po ok. 3 tygodniach możemy cieszyć się oświetleniem solarnym na swojej posesji. Odpowiednio dobrane podzespoły lampy solarnej LED pozwalają jej na kilkunastogodzinny czas świecenia w ciągu doby przy zachowaniu kilkudniowej autonomii. Inaczej mówiąc lampa solarna LED będzie działała przez kilka dni, nawet w przypadku bezsłonecznych dni. Lampy solarne najczęściej wykorzystuje się jako oświetlenie prywatnych posesji, ogrodów, parków, placów zabaw dla dzieci, deptaków, ścieżek rowerowych, skrzyżowań dróg itp. Jest to również najbardziej sensowne rozwiązaniem dla miejsc odległych od istniejących linii energetycznych.

Przeczytaj więcej

Polecamy! Lampy solarne - Sensor

Polecamy! Lampy solarne - Sensor

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze stosunkowo nową propozycją oświetlenia solarnego w naszym sklepie. Szczególnie ciekawym i polecanym przez nas rozwiązaniem są lampy solarne Sensor, które spełnią wymagania najbardziej wymagających klientów. Lampy te wyposażone są w prosty system montażowy, dzięki któremu możliwa jest regulacja kąta nachylenia i dopasowanie się lamp względem słońca. Lampy solarne Sensor występują w trzech wariantach mocy 3, 6 i 9W i są standardowo wyposażone w panel słoneczny, akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy, ledowe źródło światła oraz oprawę w kształcie kuli wykonaną z tworzywa PMMA. Odpowiednio dobrane podzespoły lampy umożliwiają jej trzydniową pracę. Lampa sensor wyposażona jest również w czujnik ruchu, mający 10m zasięg. Przy pomocy pilota istnieje możliwość ustawienia rożnych trybów pracy lampy (m.in. włączeniu lampy zawsze gdy zostanie wykryty ruch w obrębie 10m od niej, czy też praca lampy w nocy przy 30% natężeniu światła zmieniającym się na pełną moc świecenia w przypadku załączenia się czujnika ruchu). Lampy solarne Sensor są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie miały dotychczas styczności z montażem lamp solarnym, a chcieliby cieszyć się tego typu oświetleniem. Są to w pełni autonomiczne elementy, które nie wymagają żadnych innych urządzeń do właściwego działania. Ich instalacja jest bardzo prosta, a samą lampę można zamontować zarówno na ścianie budynku jak i słupie.


Dwie lampy solarne oświetliły miejską poczekalnię w Bochni

5 sierpnia 2016r. firma Modern HST zainstalowała w Bochni dwie lampy solarne z serii Decor. Lampy zostały zamontowane na placu naprzeciw szybu Sutoris, jako uzupełnienie elementów małej architektury. Wszystkie nowe elementy, w tym oświetlenie solarne pojawiły się na prywatnej działce naprzeciw szybu. Teren ten został na pięć lat wydzierżawiony od miasta. Nasze lampy solarne z uwagi na swój dekoracyjny wygląd idealnie wpasowały się w tamtejszy krajobraz, dodatkowo uatrakcyjniając miejską poczekalnię. Miasto zdecydowało się na montaż lamp dwuramiennych, na malowanych, czarnych słupach. Każda z lamp wyposażona jest w dwa mleczne klosze z 8W żarówkami LED o przyjemnej, czystobiałej barwie światła. Żarówki można ściemniać, zapewniając tym samym dłuższą pracę lamp np. w okresie zimowym, gdy występuje mniejsza ilość światła słonecznego do ładowania akumulatorów.

Przeczytaj więcej

Hybrydowe oświetlenie przystanku autobusowego w gminie Barwice

Hybrydowe oświetlenie przystanku autobusowego w gminie Barwice
Lampy hybrydowe zasilane są z dwóch źródeł energii - baterii słonecznych oraz turbiny wiatrowej. Generowana z nich energia elektryczna magazynowana jest w akumulatorze żelowym, zasilającym w nocy oprawę LED. Odpowiednio dobrany układ podzespołów lampy hybrydowej zapewnia jej nawet 14 godzinny czas świecenia. W zależności od lokalnych warunków wiatrowych można stosować generatory wiatrowe o większej lub mniejszej mocy (dla warunków słabowiatrowych). Do zalet lamp zarówno solarnych jak i lamp hybrydowych należy m.in. autonomia lampy oraz brak opłat za energię elektryczną. Ponadto wprowadzanie na rynek tego typu ekologicznych rozwiązań pomaga dbać o środowisko, ograniczając emisję dwutlenku węgla. Lampy solarne oraz lampy hybrydowe idealnie sprawdzają się jako zamienniki lamp tradycyjnych, ale również w miejscach, gdzie nie było dotychczas oświetlenia np. z uwagi na brak dostępu do sieci energetycznej. Nasze lampy solarne montowaliśmy już praktycznie w całej Polsce jako oświetlenie chodników, obiektów handlowych, przystanków autobusowych czy skrzyżowań dróg. Pod koniec lipca 2016r. zamontowaliśmy hybrydową lampę jako oświetlenie przystanku autobusowego w miejscowości Ostropole w gminie Barwice. Gmina zdecydowała się na montaż lampy z 40W oprawą LED, zasilanej z dwóch paneli 200W oraz generatora wiatrowego.

Przeczytaj więcej

Oświetlenie solarne wykorzystane przy oświetleniu ogródków działkowych w Gostyniu

Lampy solarne LED coraz bardziej wypierają tradycyjne oświetlenie. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko energooszczędność, ale również to, że nie wymagają montażu okablowania, dzięki czemu można montować je w miejscach, gdzie nie zawsze możliwe jest zastosowanie tradycyjnej lampy zasilanej z sieci energetycznej. Coraz lepsze parametry oświetlenia solarnego idące w parze z coraz niższymi cenami tego typu rozwiązań sprawiają, że rozwiązanie to zaczyna interesować coraz więcej inwestorów. Dwie lampy solarne LED z serii Standard o mocy 20W zostały zamontowane w Gostyniu przy ul. Niestrawskiego. Lampy solarne zasilane jedynie energią słoneczną wykorzystano tam do oświetlenia ogródków działkowych. Rozwiązanie to bardzo spodobało się tamtejszym mieszkańcom.

Sukces tego typu oświetlenia w dużej mierze uwarunkowany jest odpowiednim doborem lokalizacji oraz parametrów lampy. Wybierając im lokalizację należy pamiętać o tym, by w pobliżu lamp solarnych nie występowały wysokie elementy, w wielu przypadkach wystarczy odsłonięcie lampy od strony południowej, by cieszyć się energooszczędnym oświetleniem.
Przeczytaj więcej

Lampy solarne LED w gminie Zalewo

Lampy solarne LED w gminie ZalewoMiło nam poinformować, że pod koniec maja 2016r. firma Modern HST dostarczyła i zamontowała trzy lampy solarne LED dla gminy Zalewo (woj.warmińsko-mazurskie). Lampy solarne zostały zamontowane w miejscowości Matyty. Mieszkańcy gminy zdecydowali się na lampy solarne LED z serii econo, model ECO-Z/160/Z9 w których głównym źródłem światła są żarówki LED o mocy 9W. Dwie lampy solarne MH zamontowano jako oświetlenie placu zabaw, trzecia natomiast oświetla plażę. Lampy solarne pracują niezależnie od sieci energetycznej, zasilane są jedynie ze baterii słonecznych o mocy 160W. Lampy tego typu świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie potrzebne jest funkcjonalne i jednocześnie tanie oświetlenie. Lampy solarne to idealne rozwiązanie, które możemy wykorzystać również w miejscach, gdzie utrudniony lub niemożliwy jest dostęp do sieci energetycznej, a wymagane jest oświetlenie. Seria ekonomiczna lamp solarnych wyróżnia się klasycznym wyglądem i znakomitą jakością.
Przeczytaj więcej
12
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 6 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
2021-07-03
Superrrrrr
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel