Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie solarne?
Lampa solarna to autonomiczny bezobsługowy punkt oświetleniowy wykorzystujący energię z paneli fotowoltaicznych lub w przypadku lampy hybrydowej z paneli oraz turbiny wiatrowej Wygenerowana energia kumulowana jest w akumulatorze żelowym, który najczęściej zakopany jest pod ziemią nieopodal lampy lub opcjonalnie umieszczony na słupie u jej szczytu.

Oświetlenie w lampie załącza się automatycznie po zmroku dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchu w regulatorze. Dzięki zastosowaniu w układzie źródła światła w postaci energooszczędnej oprawy LED lub żarówki LED w przypadku małych lamp parkowo-ogrodowych zmniejsza się w niej zapotrzebowanie na energię a tym samym wydłuża czas świecenia. Każda lampa solarna jest gotowa do pracy od razu po zainstalowaniu, a jej autonomia wynosi nawet kilka dni. Dzięki zastosowaniu w projektowanych przez nas lampach solarnych możliwości ściemniania źródła światła, lampy działają bezproblemowo nawet w warunkach zimowych, gdy czasami tego słońca nie ma zbyt wiele. Wykorzystanie lamp solarnych jest szczególnie popularne w miejscach odległych od infrastruktury do których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej.

Do zalet oświetlenia solarnego należy brak kosztów utrzymania, długa żywotność źródła światła (do 50tys. godz.), prosta instalacja i brak formalności z tym związanych. Tego typu rozwiązanie (z panelem słonecznym) możemy zastosować praktycznie wszędzie, gdzie tylko odsłonięta jest południowa strona lampy (brak drzew, wysokich budynków itp. przeszkód ograniczających docieranie promieni słonecznych).
Czytaj więcej
Miło nam poinformować, że pod koniec października 2016 zamontowaliśmy lampę solarną dla Gminy Włocławek. Uliczna lampa stanęła na osiedlu Smolnik. Lampa solarna LED została wyposażona w dwie wysokiej klasy baterie słoneczne o mocy 100W każda, które w ciągu dnia ładują akumulatory żelowe, aby te mogły po zmroku zasilać energooszczędną oprawę LED. Moc paneli słonecznych została dobrana tak, aby nawet przy niekorzystnych warunkach zimowych działać przez określoną ilość godzin. Baterie słoneczne wraz z oprawą umieszczone są na wzmacnianym, stalowym słupie, odpowiednio dobranym pod kątem obciążenia. Czas działania lampy sterowany jest przez nowoczesny regulator ładowania serii Lumiax. Sterownik posiada wbudowany czujnik zmierzchu, dzięki czemu oświetlenie załącza się automatycznie po zmroku. Energia zgromadzona w ciągu dnia kumulowana jest w zastosowanych bezobsługowych akumulatorach żelowych o pojemności 100Ah, co eliminuje konieczność częstych przeglądów. Uliczne oświetlenie solarne idealnie sprawdza się w tej gminie o czym świadczą kolejne zamówienia które będziemy realizować już w przyszłym roku.
Czytaj więcej
21 listopada 2016r. zamontowaliśmy kolejną latarnię zasilaną energią słoneczną dla Gminy Ciechanów. Lampa hybrydowa została zamontowana w miejscowości Przążewo. Gmina tym razem zdecydowała się na lampę HYBRID model HB6-320/L30, czyli wyposażoną w dwa 160W panele słoneczne oraz turbinę wiatrową o mocy 400W. Taka konfiguracja i podwójne źródło energii pozwala wydłużyć czas pracy lampy w okresie jesienno-zimowym, gdy nie zawsze dopisuje nam słońce. Jest to często stosowane rozwiązanie jeśli tylko dopisują warunki w miejscu montażu lampy (odpowiednia prędkość wiatru niezakłócona wysokimi budynkami czy drzewami). Przy odpowiednio sprzyjających warunkach tego typu lampa jest w stanie świecić zimą po 12-14godzin.
Czytaj więcej
W październiku 2016r. zamontowaliśmy cztery lampy zasilane wyłącznie z paneli słonecznych dla Urzędu Gminy Ciechanów. Dwie lampy typu Standard, wyglądem zbliżone do tradycyjnych lamp ulicznych, zostały zamontowane w miejscowości Baby. W lampach tych zastosowano 10W oprawy uliczne LED zasilane z monokrystalicznych baterii słonecznych o mocy 160W. Kolejne dwie lampy solarne typu parkowego oświetliły miejscowość Mieszki Wielkie. W tym wypadku Gmina zdecydowała się na mniejsze lampy typu Econo i Decor w których źródłem światła są żarówki LED, umieszczone w ozdobnym, białym kloszu w kształcie kuli. Oświetlenie solarne sprawdza się w tej Gminie idealnie o czym świadczą kolejne zamówienia, które będziemy tam realizować.
Czytaj więcej
Lampy decor oświetliły plac zabaw w Spychowie (woj. warmińsko-mazurskie)
Miło nam poinformować, że 9 września 2016r. nasza firma zainstalowała oświetlenie solarne dla Urzędu Gminy Świętajno (woj. warmińsko-mazurskie). Dwie lampy solarne typu Decor oświetliły okolice placu zabaw dla dzieci w miejscowości Spychowo. Gmina zdecydowała się na lampy parkowo-ogrodowe na malowanych czarnych słupach. Lampy wyposażone są w źródło światła w postaci żarówki LED o mocy 12W, umieszczonej w białym kloszu w kształcie kuli. Lampy o tego typu wyglądzie idealnie wpasowały się w tamtejszy krajobraz.
Czytaj więcej
Miło nam poinformować, że w dniach 26 i 27 września zamontowaliśmy sześć lamp solarnych Standard dla gminy Janowice Wielkie w województwie dolnośląskim. Lampy solarne LED zostały zamontowane w miejscowościach Janowice Wielkie, Trzcińsko oraz Radomierz. Gmina wybrała dla siebie najniższe lampy standard model ST4-160/L12 na 4m, ocynkowanych stalowych słupach. Lampy tego typu są zbliżone swoim wyglądem do tradycyjnych lamp ulicznych. Źródłem światła w lampach solarnych standard jest energooszczędna oprawa LED o mocy 12W i żywotności do 50 tys. godzin. W każdej naszej lampie zastosowano sterownik, który redukuje moc oprawy, dostosowując jej intensywność świecenia do różnych okresów nocnych. Lampa solarna świeci wykorzystując jedynie energię słoneczną, którą 160W baterie słoneczne przegenerowują na prąd elektryczny. Wytworzona energia jest w ciągu dnia magazynowana w akumulatorze żelowym, z którego lampa pobiera energię w nocy, nie korzystając tym samym zupełnie z sieci energetycznej.
Czytaj więcej
16 września 2016r. zamontowaliśmy dwie lampy solarne LED dla gminy Rokiciny. W miejscowości Łaznówek zamontowaliśmy lampę z serii Standard model ST6-320/L25 w której 25W oprawa LED zasilana jest z dwóch 160W paneli słonecznych. W miejscowości Jankówek natomiast zainstalowana została lampa solarna z serii Econo model ECO-N/160/15. W lampie econo źródłem światła jest 15W naświetlacz led świecący dzięki 160W panelowi słonecznemu generującemu energię elektryczną magazynowaną w 80Ah akumulatorze żelowym serii Toyama.
Czytaj więcej
23 września 2016 r. została zamontowana przez naszą firmę hybrydowa lampa solarna LED w gminie Lisewo (woj. kujawsko-pomorskie). Lampa solarna z turbiną wiatrową oświetla przystanek autobusowy w miejscowości Malankowo. Oprawa LED o mocy 30W zasilana jest energią elektryczną generowaną dzięki wykorzystaniu energii słonecznej i energii wiatrowej. Na szczycie lampy umiejscowiono dwa 160W monokrystaliczne panele solarne oraz 100W generator wiatrowy. Dzięki zastosowaniu podwójnego sposobu zasilania oprawy, mieszkańcy gminy mogą cieszyć długim świeceniem lampy również w czasie szczególnie niesprzyjających warunkach zimowych. Lampa hybrydowa jest w stanie świecić nawet kilkanaście godzin, dzięki zastosowaniu standardowo wbudowanego w kazdej naszej lampie sterownika z redukcją mocy oprawy i ograniczeniu intensywności światła w godzinach nocnych.
Czytaj więcej
Dwie lampy solarne LED zostały zamontowane przez naszą firmę w gminie Ostrowite. Gmina zdecydowała się na oświetlenie solarne w postaci dwóch lamp solarnych z serii Standard. Jedna z lamp została zamontowana w miejscowości Przecław na skrzyżowaniu dróg gminnych, druga w miejscowości Gierwatów na ulicy Powstańców Styczniowych. W obu lampach zastosowano połączone ze sobą 80Ah akumulatory żelowe Toyama, które są zasilane ze 160W monokrystalicznych baterii słonecznych. Generowana w ciągu dnia energia elektryczna zasila w nocy oprawę LED o mocy 25W, dającą jasne, czystobiałe światło. Lampy są zasilane jedynie z odnawialnych źródeł energii, nie jest do nich doprowadzone zewnętrzne zasilanie elektryczne.
Czytaj więcej
Na początku września 2016r. nasza firma zainstalowała kolejne lampy decor. Lampy solarne LED zostały zamówione przez Gminę Świętajno i zamontowane w miejscowości Sypniewo. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd, niewielką wysokość oraz stosunkowo niski koszt instalacji, lampy te są bardzo często wybierane przez naszych klientów. Gmina Świętajno zdecydowała się na model DCS-160/Z12 w którym źródło światła w postaci 12W żarówki LED zasilane jest dzięki wykorzystaniu monokrystalicznej baterii słonecznej o mocy 160W. Panel solarny generuje w ciągu dnia z energii słonecznej energię elektryczną, która jest magazynowana w 80Ah akumulatorze żelowym. Dzięki wykorzystaniu lamp solarnych gmina od razu może cieszyć się energooszczędnym oświetleniem. Do tego typu inwestycji nie jest również wymagane pozwolenie na budowę, dzięki czemu od momentu zamówienia do uruchomienia lampy minęły ok. trzy tygodnie.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2021-07-03
Superrrrrr
pixel