Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Hybrydowa lampa solarna z monitoringiem w Iwanowicach

We wrześniu b.r. w Gminie Iwanowice została zainstalowana przez naszą firmę hybrydowa lampa solarna o mocy 30W posiadająca dodatkowo funkcję monitoringu. Jest to nowość w naszej ofercie.

 

Latarnia oprócz oprawy oświetleniowej została wyposażona w dwie kompaktowe kamery internetowe umożliwiające stały monitoring otoczenia wokół lampy. Poprzez sieć możliwe jest archiwizowanie obrazu z kamery, a także jego podgląd na żywo. Po odpowiedniej konfiguracji dostęp do widoku z kamery możliwy jest również poprzez aplikację mobilną.

 

Odpowiednio dobrane podzespoły lampy zapewniają jej poprawne działanie i nieprzerwany monitoring. Lampa tego typu doskonałe sprawdzi się w miejscach, które potrzebują zarówno oświetlenia jak i monitoringu, a nie mają dostępu do sieci energetycznej i pociągnięcie zasilania jest nieopłacalne lub utrudnione. Mogą to być magazyny, ogródki działkowe, działki rekreacyjne, gospodarstwa rolne (np. pastwiska), itp. W zależności od potrzeb możliwe jest wyposażenie lampy w jedną lub dwie kamery, a także oprawy o różnej mocy.

Czytaj więcej

Lampy solarne do tej pory były najchętniej wybierane przez gminy i inne jednostki państwowe. Stosowano je najczęściej do oświetlenia ulic, skrzyżowań, przystanków autobusowych, deptaków, itp. Obecnie lampy solarne coraz chętniej zamawiane są również przez osoby prywatne do oświetlenia posesji, działek rekreacyjnych, gospodarstw rolnych itp., a także są szeroko stosowane przez firmy prywatne.

 

Wraz z rozwojem i upowszechnieniem fotowoltaiki możemy zaobserwować znaczny spadek kosztu instalacji oświetlenia solarnego, dzięki czemu jest ono już w zasięgu przeciętnego człowieka. Bardzo dużą zaletą lamp solarnych jest wszechstronność ich zastosowania dzięki temu, że nie są one zależne od zewnętrznego źródła zasilania. Dodatkowo są one o wiele łatwiejsze i tańsze w instalacji w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej, a pociągnięcie nowej linii przesyłowej wiąże się ze zbyt wysokim kosztem. Kolejną zaletą lamp solarnych jest prostota ich instalacji i praca na bezpiecznym niskim napięciu dzięki czemu nie potrzebne są specjalne uprawnienia do ich montażu.

 

Te niewątpliwe atuty lamp solarnych składają się na ich nieustannie rosnącą popularność.

Czytaj więcej

Gmina Czarna Dąbrówka bardzo chętnie stawia na rozwiązania nowoczesne i pro ekologiczne. W ubiegłym miesiącu na terenie gminy zostały zamontowane przez naszą firmę trzy nowe małe latarnie solarne z serii ECONO, a także mocna lampa hybrydowa, zasilana podwójnie - panelami słonecznymi i małą turbiną wiatrową.

 

Lampy hybrydowe doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie potrzebujemy mocnego i niezawodnego oświetlenia, np. przy skrzyżowaniu, głównej drodze, obiektach sportowych. Połączenie paneli słonecznych z turbiną wiatrową pozwala na wydłużenie czasu pracy latarni co jest szczególnie ważne w okresie zimowym. Takie rozwiązanie zapewnia komfort niezawodnego działania lampy hybrydowej niemalże w każdych warunkach.

 

Instalacja lamp solarnych to doskonałe rozwiązanie na obniżenie kosztów przyłączenia i utrzymania oświetlenia ulicznego. Dzięki długiej żywotności źródła światła i braku opłat za energię elektryczną, latarnie solarne gwarantują niskie koszty utrzymania i szybki zwrot inwestycji.

Czytaj więcej
Kolejne lampy solarne w miejscowosci Góra

Na terenie miasta Góra (woj. dolnośląskie) zainstalowano 5 nowoczesnych lamp solarnych typu standard. Każda lampa posiada panele słoneczne o łącznej mocy 400W i wykorzystuje 30W oprawę led do oświetlenia ulicy. Wszystkie elementy zostały pomalowane w kolorze z palety barw RAL na kolor RAL 7021. Dzięki takiemu malowaniu lampy prezentują się wspaniale stanowiąc kolejny element dekoracyjny ulicy.

Czytaj więcej

Gmina Węgorzewo doczekała się nowych lamp solarnych. Łącznie 5 latarni zostało zamontowanych przez naszą firmę w sierpniu w miejscowościach Łużec i Rudziszki. Zainstalowane latarnie to model Standard szczególnie polecany do oświetlenia ulicznego.

Konstrukcja lamp z serii Standard opiera się na 4m lub 5m ocynkowanym słupie stalowym.  Latarnie wyposażone są w pojedynczą oprawę oświetleniową LED o mocach od 10W do 35W. Czas działania lampy to nawet 14h dzięki zastosowaniu specjalnego sterownika z redukcją mocy oprawy - pozwala on na ściemnienie światła w godzinach kiedy, np. jest mniejszy ruch i nie potrzebne jest, aby lampa świeciła pełną mocą. Odpowiednio dobrane komponenty lamp zapewniają jej aż 4 dniową autonomię, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że latarnia przestanie działać przy dłuższej niepogodzie, również zimą.

Lampy z serii Standard ze względu na swój znakomity stosunek jakości do ceny i uniwersalność zastosowania były w 2014 roku najchętniej wybieranymi latarniami solarnymi przez gminy w Polsce.

 

Czytaj więcej
Nowość! Lampki solarne ogrodowe i lampki solarne naścienne

Serdecznie polecamy wprowadzone do naszego sklepu lampki solarne LED. Do wyboru mają Państwo lampki solarne ogrodowe oraz lampki solarne naścienne. Lampy solarne ogrodowe to niewielkogabarytowe lampki wbijane w ziemię, które idealnie sprawdzą się jako oświetlenie nie tylko ogrodu, ale również balkonu, tarasu czy też wjazdów na posesje. Zasada ich działania jest bardzo prosta - energia zgromadzona w dzień zapewnia zasilanie lampek w godzinach nocnych, zapewniając delikatne, nastrojowe oświetlenie. Dzięki zamontowanym w lampach czujnikom zmierzchu, uruchamiają się one automatycznie po zapadnięciu zmroku. Tego typu lampki solarne to idealne, energooszczędne rozwiązanie nie wymagające doprowadzenia energii elektrycznej z sieci. Ich średni czas działania to 8h w ciągu doby. Lampy solarne LED naścienne montuje się natomiast na ścianach budynków, jako podświetlenie numerów domu, altanek, ścieżek czy schodów.  Ich działanie jest bardzo zbliżone do lampek ogrodowych. Po zmierzchu następuje ich automatyczne uruchomienie dzięki zamontowanemu w lampach czujnikowi zmierzchu. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w czujnik ruchu, dzięki czemu po zmroku świecą delikatnym, orientacyjnym światłem, którego natężenie zwiększa się po wykryciu ruchu w pobliżu lampy. Średni czas świecenia lampek tego typu to w zależności od modelu 8, 12 a nawet 20h po pełnym naładowaniu baterii.

Zamontowaliśmy pięć lamp solarnych w Zarębach (gm. Chorzele)

Miło nam poinformować, że pod koniec marca 2015r. zamontowaliśmy pięć lamp solarnych led w gminie Chorzele.  Lampy solarne, zasilane wyłącznie energią słoneczną stanęły przy drodze gminnej w miejscowości Zaręby. Ich konstrukcja oparta jest na dwóch bateriach słonecznych o mocy 195W każda, umieszczonych na szczycie lampy, które w ciągu dnia ładują dwa akumulatory żelowe o pojemności 100Ah. Taka konfiguracja w zupełności wystarcza do zasilenia przez minimum 8h/dobę oprawy LED o mocy 35W. Taki czas pracy oprawy ulicznej jest optymalny biorąc pod uwagę stosunek możliwości do ceny, oczekiwania klientów oraz średnią długość nocy w ciągu roku kalendarzowego. Nasze lampy solarne z serii Standard są szczególnie chętnie wybierane przez klientów, którzy dotychczas stosowali lampy tradycyjne z uwagi na bardzo zbliżony wygląd i parametry do lamp klasycznych. Do najważniejszych zalet oświetlenia solarnego należą niskie koszty utrzymania i idący za tym szybki zwrot inwestycji. Nasze lampy solarne to nie tylko niedrogie, ale również przyjazne dla środowiska oświetlenie zewnętrzne, bardzo chętnie stosowane w miejscach odległych od sieci energetycznej, jak również przy ulicach czy jako oświetlenie parków i posesji. Ponieważ jesteśmy bezpośrednim importerem podzespołów współpracującym zarówno ze światowymi jak i krajowymi producentami, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym odbiorcom nie tylko sprawdzone, ale również bardzo atrakcyjne cenowo oświetlenie solarne.

16 kwietnia 2015 zamontowaliśmy dwie lampy solarne w miejscowości Zajezierze (woj. kujawsko-pomorskie). Zlecenie zostało wykonane dla Gminy Gniewkowo. Zdecydowano się na jedne z najpopularniejszych lamp z naszej oferty z serii Standard, które idealnie sprawdzają się jako oświetlenie uliczne. W gminie Gniewkowo zamontowaliśmy lampy z oprawą 15W zasilaną z 200W baterii słonecznej. Dzięki zastosowaniu specjalnego układu z bateriami słonecznymi i akumulatorami lampy są w pełni autonomiczne i nie wymagają do swojego działania doprowadzenia energii elektrycznej z sieci. Ich działanie wymaga jedynie dostarczenia energii słonecznej, ponieważ wykorzystując zjawisko fotoelektryczne zmieniają ją w energię elektryczną. Wygenerowana w ciągu słonecznego dnia energia magazynowana jest w zakopanym w ziemi akumulatorze żelowym, który w nocy wykorzystywany do zasilenia lampy solarnej. Pracą całego układu steruje kontroler ładowania, który zarówno zabezpiecza akumulatory przed przeładowaniem/rozładowaniem ale również uruchamia lampę w odpowiednim czasie po zapadnięciu zmroku. Tego typu ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie świetnie sprawdza się nie tylko w miejscach odległych od infrastruktury, ale również tam gdzie chcemy trochę zaoszczędzić na wykorzystaniu energii. Nakład finansowy jest właściwie jednorazowy przy samym zakupie, później możemy zapomnieć o rachunkach za energię.

Montaż lamp solarnych w Zaworach k. Kartuz (woj. pomorskie)

W połowie kwietnia 2015r. zamontowaliśmy sześć lamp solarnych zasilanych energią słoneczną nieopodal jezior Kłodno i Brodno Małe. Lampy zostały zamontowane w miejscowości Zawory koło Kartuz (woj. pomorskie). Montaż odbył się w ramach przedsięwzięcia "Zaprojektowanie i wykonanie przedsięwzięcia budowlanego polegającego na przebudowie odcinka drogi powiatowej, przebudowie mostu i budowie infrastruktury towarzyszącej na drodze powiatowej mr 1908G w miejscowości Zawory w ramach projektu pn. "Udrożnienie szlaku wodnego Kółka Raduńskiego pomiędzy jeziorami Kłodno i Brodno Małe". W ramach realizacji tego projektu zdecydowano się na lampy ekologiczne z serii Standard o klasycznym wyglądzie, najbardziej zbliżonym do lamp tradycyjnych. Lampy solarne z tej serii są szczególnie chętnie stosowane jako zamiennik tradycyjnych lamp ulicznych, jak również jako oświetlenie wjazdów na posesje czy miejsc przy przystankach autobusowych. Ich konstrukcja oparta jest na 5m, ośmiokątnym ocynkowanym słupie stalowym. Na szczycie lampy umieszcza się dwie baterie słoneczne o mocy 150W, które zasilają 25W źródło światła w postaci oprawy led o czystobiałej barwie światła. Energia elektryczna wytworzona dzięki panelom słonecznym gromadzona jest poprzez regulator ładowania w akumulatorach żelowych. Lata doświadczeń w instalacji lamp solarnych pozwoliły nam uznać  rozwiązanie z umieszczaniem akumulatorów w ziemi za bardziej słuszne niż umieszczanie ich w skrzynkach na słupie. Jest to korzystniejsze z uwagi na ich żywotność oraz samo rozwiązanie konstrukcyjne lamp solarowych. Pracą lampy, a tym samym czasem jej włączania i wyłączania kieruje regulator ładowania wyposażony w czujnik zmierzchowy. Kontroler, czyli urządzenie stosowane między akumulatorami a panelami słonecznymi,  odpowiada również za zabezpieczenie akumulatorów przez nadmiernym przeładowaniem oraz rozładowaniem. W naszych lampach z oprawami LED stosujemy również standardowo wbudowany sterownik pozwalający na redukcję mocy oprawy i ograniczenie intensywności światła w godzinach nocnych. Dzięki temu czas pracy lampy może zostać wydłuzony ze standardowych 8h do nawet kilkunastu, również w okresie jesienno-zimowym. Rozwiązanie to może być wykorzystywane w późnych godzinach nocnych, kiedy ruch wokół lampy jest praktycznie znikomy.

Gmina Dywity stawia na oświetlenie solarne

16 marca 2015r. w gminie Dywity zamontowano lampę solarną z serii Standard. Lampa tego typu jest zasilana z alternatywnych źródeł energii - energii słonecznej, która zamieniana jest na prąd elektryczny. Rozwiązanie to jest coraz popularniejsze wśród gmin. Lampy solarne nie tylko nie wymagają uzyskania zgody na budowę, ale również skomplikowanej dokumentacji projektowej, przez co są chętnie obecnie stosowane. Mają również niewątpliwą zaletę, którą jest możliwość zamontowania ich właściwie wszędzie, gdzie jest tylko dostęp do światła słonecznego (do prawidłowego działania nie wymagają podłączenia do sieci energetycznej). Lampa solarna to prosty układ w postaci baterii słonecznej, akumulatora żelowego oraz regulatora ładowania i źródła światła (oprawa LED lub żarówka LED), który pozwala na oświetlenie ulic czy też parków. Tego typu energooszczędne rozwiązania są szczególnie chętnie stosowane jako oświetlenie dróg, ulic, przejść dla pieszych, skrzyżowań dróg, chodników, parkingów, szkół, boisk sportowych itp. W gminie Dywity jest to już kolejna zamontowana lampa solarna (tym razem lampa oświetliła ulicę w miejscowości Barczewko) w ciągu ostatnich kilku lat, co dowodzi jedynie, że jest to rozwiązanie które dobrze się sprawdza. Gmina zdecydowała się na lampę o najbardziej zbliżonym wyglądzie do lamp klasycznych - ST6-390/L35. W tym modelu na szczycie stalowego, ocynkowanego słupa umieszczono dwa 200W panele słoneczne, które poprzez kontroler ładowania ładują umieszczone w ziemi akumulatory żelowe. Ze zgromadzonej w nich energii elektrycznej zasilana jest 30W oprawa LED. Czas świecenia oprawy oraz godziny jej uruchamiania dobierany jest indywidualnie do lokalizacji lampy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel