Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

W 2011 na dachu kościoła w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie zainstalowano 312 polikrystalicznych paneli słonecznych o mocy 230Wp każdy. W lecie instalacja jest w stanie wygenerować nawet 400 kWh na dobę, co daje około 65 tys. kWh wygenerowanej energii w ciągu roku. Pomysł na budowę instalacji na dachu kościoła podsunął proboszczowi jeden z mieszkańców parafii, który podobne rozwiązania podpatrzył w Niemczech.

Czytaj więcej

Gmina Deszczno jest jedną z pierwszych w województwie lubuskim, która zainteresowała się oświetleniem solarnym. Lampy solarne w odróżnieniu od lamp tradycyjnych nie generują dodatkowych kosztów w czasie eksploatacji. W grudniu ubiegłego roku pięć ulicznych lamp solarnych oświetliło nowy plac zabaw w Brzozowcu, drogę na plażę w Karninie oraz drogę w Prądocinie przy skręcie na „Gawlikowo”.

Czytaj więcej

Gmina Sulechów testuje oświetlenie solarne. Tego typu rozwiązanie zastosowano już w porcie w Cigacicach, gdzie zamontowano sześć lamp solarnych, głównie z myślą o turystach. Lampy okazały się świetnym rozwiązaniem, ponieważ ze względu na ochronę, której podlegają wały w ramach programu Odra 2000 nie można było w nich kopać by doprowadzić okablowanie do tradycyjnego oświetlenia. Lampy solarne tego nie wymagają, generują energię z paneli słonecznych i nie wymagają doprowadzenia energii elektrycznej z sieci.

Czytaj więcej

Systemy fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, czego dowodem jest otwarcie badawczej instalacji słonecznej na jednym z wydziałów Politechniki Warszawskiej. W ramach „Ramowego programu instalacji solarnych dena” pod koniec grudnia 2012r. na kampusie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki zostały uruchomione dwie instalacje słoneczne. Baterie słoneczne wchodzące w skład projektu posiadają w sumie 9 kWp mocy.

Czytaj więcej

Na chińskim rynku fotowoltaicznym już od dłuższego czasu występuje nadpodaż paneli słonecznych. W ubiegłym roku na całym świecie zainstalowano 30 GW baterii słonecznych, a taką zdolność produkcyjną posiadają w sumie największi producenci w samych Chinach. Przewiduje się, że w roku obecnym zapotrzebowanie na baterie słoneczne może być podobne. Na to, którzy producenci znikną z rynku fotowoltaicznego mogą mieć wpływ same władze, poprzez przyznawanie różnego rodzaju wsparcia i ulg dla firm, a wiele wskazuje na to, że na największe wsparcie mogą liczyć firmy o silnej sytuacji na rynku.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-09-01
Wszystko ok.Polecam. Stefan z Białogardu.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel