Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Chiński JA Solar produkujący baterie słoneczne poinformował, że udało mu się wyprodukować ogniwo polikrystaliczne o wydajności 18,3%. Jest to jak do tej pory jedna z najwyższych wartości na rynku paneli słonecznych. Ogniwo ma standardowy rozmiar 156 na 156 mm2. Nowe ogniwa mają być produkowane seryjnie, dokładna data rozpoczęcia produkcji nie jest jeszcze znana. Wydajność ogniwa potwierdził Instytut Badawczy z Yangzhou.

Czytaj więcej

Komisja Europejska podpisała porozumienie z Pekinem w sprawie cła na chińskie panele słoneczne sprowadzane do krajów Unii Europejskiej. Na baterie słoneczne wprowadzono jednakową stawke wynoszącą 11,8%. Od 6 sierpnia miały obowiazywać wyższe stawki, które oscylowały w granicach od 38 do 68%. Wysokość stawek miała być zależna od producenta. Najprawdopodobniej producenci paneli słonecznych, którzy dostosują się do określonych przez KE zasad unikną płacenia cła. Nie podano jeszcze oficjalnie wymogów, które będą musiały spełnić firmy. Według spekulacji i informacji podawanych w mediach, cłem nie zostaną objęte panele słoneczne, których cena wyniesie minimum 0,56 €/W.

Czytaj więcej

Pod koniec sierpnia br. powinna rozpocząć się budowa największego kompleksu elektrowni słonecznych w naszym kraju, jej zakończenie przewiduje się na 2014r. Instalacje powstaną w ramach projektu "Elektrownia słoneczna Lipsk", którego koszt częściowo pokryje UE. Kompleks będzie nosił nazwę Podlasie Solar Park i jego budowa rozpocznie się w Lipsku (pow. augustowski. Moc elektrowni ma wynieść 4MW. Wykonawcy zostali wyłonieni przez E3 Amber Energia Wytwarzanie Sp. z o.o., która otrzymała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj więcej

Kolejna niemiecka firma złożyła wniosek o niewypłacalności. Pierwszy taki wniosek złożył niemiecki Conergy, czołowy producent i deweloper baterii słonecznych. Jak informuje sama firma wpadła w tarapaty finansowe na skutek wprowadzenia tymczasowych ceł antydumpingowych na baterie słoneczne importowane z Chin, na których opierały się budowane przez nią instalacje solarne.

Czytaj więcej

Canadian Solar sprzedał elektrownię słoneczną o mocy 10MW dostawcy energii elektrycznej – korporacji TransCanada. Elektrownia słoneczna w Brockville jest pierwszą z dziewięciu które Canadian Solar Solutions zgodziła się zbudować i sprzedać TransCanada za około 470 mln $ kanadyjskich. Łączna moc 9 instalacji ma wynosić 86MW. Canadian Solar będzie również odpowiedzialny za utrzymanie i wsparcie techniczne dla swoich elektrowni.

 

Czytaj więcej

Deweloper instalacji fotowoltaicznych Martifer Solar obecnie rozpoczął budowę 5MWp elektrowni słonecznej na Ukrainie – już trzecią dla Rengy Development. Fundusze na realizację projektu dostarczył Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD). Elektrownia powstaje w Tomashpil, zajmie powierzchnię 11 hektarów, a do jej budowy zostaną użyte baterie słoneczne w liczbie 20 tysięcy. Roczna produkcja energii elektrycznej ma wynosić ok. 5,74GWh – co odpowiada przeciętnej konsumpcji energii około 6500 mieszkańców, co zmniejszy również emisję 5 tysięcy ton dwutlenku węgla do atmosfery – tak wynika z danych firmy.

Czytaj więcej

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama w swoim wystąpieniu wezwał do walki z postępującymi zmianami klimatycznymi poprzez wykorzystanie energii słonecznej, a także innych źródeł odnawialnych energii. Pomoże to zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Czytaj więcej

Instalator elektrowni słonecznych, firma SolarCity ukończyła właśnie 10 instalacji fotowoltaicznych na dachach 10 sklepów Walmart w Maryland (USA). Każdy z tych obiektów posiada teraz elektrownię słoneczną o mocy 150-490kW. Nowe instalacje powinny łącznie generować ok. 4.1 mln kWh energii elektrycznej rocznie – co jest porównywalne z 5-20% zużycia prądu przez sklepy.

Czytaj więcej

Chińska firma ReneSola dostarczyła baterie słoneczne z serii Virtus II do południowokoreańskiej organizacji non-profit co zainicjowało jej wejście na rynek sąsiada. Do tej pory rynek Korei Południowej był dość zamknięty i jednocześnie o dużych wymaganiach co do jakości. Panele zostały dostarczone dla pilotażowego projektu HI CITY COMMUNITY INTEREST COMPANY (HI CITY CIC).

Czytaj więcej

Koreański dostawca baterii słonecznych Hanwha SolarOne dostarczył ponad 20 tys. baterii słonecznych do wyposażenia elektrowni fotowoltaicznej w południowo-wschodnich Indiach. Baterie słoneczne w ilości 21 120 sztuk będą generować 8,4 kWh energii w ciągu roku. Hanwha SolarOne nawiązał współpracę z niemieckim AIC Project GmbH w celu budowy elektrowni w Kadiri. Elektrownia położona jest ok. 160 km na północny wschód od Bangalore.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
pixel