Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Technologia LED stale się rozwija wprowadzając na rynek nowe, coraz bardziej innowacyjne i wydajniejsze produkty. Firmie Gembird udało się stworzyć żarówki o znacznie wyższej wydajności niż te obecnie dostępne w sprzedaży. Do tej pory ta holenderska firma zajmowała się dostawami akcesoriów komputerowych, ale zainteresowała się również technologią LED. Nowe żarówki EnerGenie LED dają 135lm/W. Ich innowacyjność polega na zastosowaniu w budowie rurki cieplnej, która dotychczas była stosowana przy chłodzeniu procesorów komputerowych. Takie rozwiązanie ma pomóc żarówkom LED przez lata utrzymać swoją wydajność. Skuteczniej chłodzone żarówki LED będą miały również dłuższą żywotność.

Czytaj więcej

Producenci taśm LED idąc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyli nową „zmiennocieplną” taśmę LED łączącą w sobie oba rodzaje diod – białe ciepłe i białe zimne. Jest to wersja nie tylko dla niezbyt zdecydowanych na to jaką barwę temperaturową listwy wybrać, ale również dla tych którzy dzięki zastosowaniu jednej listwy mogą mieć możliwość wyboru obu tych rozwiązań w zależności od ustawień pilota. Do tej pory zmuszeni byliśmy z góry zdecydować, czy w naszych warunkach korzystniejsze będzie zastosowanie listew z diodami o barwie ciepłej czy zimnej, obecnie możemy zastosować listwę bicolor, która w połączeniu ze sterownikiem pozwoli nam dowolnie regulować temperaturę barwową światła.

Czytaj więcej

Wszystko wskazuje na to, że rośnie świadomość ludzi w zakresie zastosowania nowoczesnej technologii LED, a tym samym dbania o środowisko. Coraz bardziej jest to widoczne w polskich gminach, które coraz częściej decydują się na wybór energooszczędnych lamp solarnych LED. W 2015r. tradycyjne lampy rtęciowe przestaną być produkowane, a tym samym znikną z polskich ulic i gminy będą musiały zastanowić się nad zastosowaniem innego rozwiązania. Przewiduje się, że podobnie będzie się miała rzecz z lampami sodowymi, chociaż nic nie jest jeszcze odgórnie ustalone.

 

Naprzeciw wymaganiom gmin wychodzą firmy oferujące lampy solarne LED, zasilane z baterii słonecznych oraz lampy hybrydowe zasilane zarówno dzięki panelom słonecznym, jak też turbinie wiatrowej. Lampy solarne są zatem nie tylko ekologiczne, ale nie wymagają również doprowadzenia zewnętrznego źródła zasilania, przez co mogą być zastosowane praktycznie w każdym miejscu.

Czytaj więcej

Cena krzemu wykorzystywanego w  produkcji wafli krzemowych z których zbudowane są baterie słoneczne stale spada, mimo że jest już rekordowo niska. Jak przewidują analitycy z NPD Solarbuzz w 2014 r. koszt produkcji wafli polikrzemowych będzie wahał się już w granicach 0,2dolara/W. Nadpodaż na rynku zmusza producentów do szukania jeszcze innych sposobów obniżania kosztów produkcji. Decydują się nawet na zmiany miejsc produkcji na takie gdzie występują niższe ceny energii.

Czytaj więcej

Niemieccy badacze z Instytutu Zentrum für Sonnenenergie- und Wasserstoff-Forschung (ZSW) cienkowarstwowe ogniwa słoneczne CIGS osiągnęły nowy rekord wydajności, wynoszący 20,8%. Baterie słoneczne CIGS to moduły wykonane z mieszaniny miedzi, indu, galu i selenu. Ogniwa wykonane w technologii CIGS są obecnie tańsze w produkcji niż ogniwa krystaliczne, a sama technologia posiada duże możliwości dalszego rozwoju.

Czytaj więcej

W Japonii powstała 70MW elektrownia słoneczna, która będzie zarządzana przez Kagoshima Mega Solar Power Corporation. W jej budowie wykorzystano falowniki SMA. Największa japońska elektrownia zostanie podłączona do sieci już w tym tygodniu na południu Japonii w mieście Kagoshima. Niemiecki SMA dostarczył do instalacji 140 inwertery Sunny Central 500CP-JP oraz 1260szt. Sunny String-Monitors.

Czytaj więcej

Wszystko wskazuje na to, że popyt na żarówki LED, jak również całe oświetlenie w tej technologii będzie rósł. Przyczynił się do tego również zakaz stosowania tradycyjnych żarówek po 1 września 2012r. Prawodpodobnie to spowodowało, że firma Verbatim, będąca dotychczas znanym producentem urzadzeń do zapisywania danych (płyty CD, DVD) postanowiła rozwijać się w tym kierunku i zmienić zakres swojej działalności. Według szacunów oświeltenie LED stanowiło w ubiegłym roku 15% sektora oświetleniowego w krajach europejskich. Przypuszcza się, że do 2020roku będzie to już 60%. Firma wykorzystuje w swoich produktach technologię VxRGB, stworzoną przez Mitsubishi Chemical (Verbatim jest jej spółką zalezną). Mitsubishi nawiązało również współpracę z Seoul Semiconductor w celu wykorzystania technologii diod LED z azotku galu (GaN), które są parokrotnie jaśniejsze od tradycyjnych diod.

Czytaj więcej

Serdecznie polecamy listwy LED w super niskich cenach!

Taśmy LED mozna stosować do oświetlenia mebli, pólek ekspozycyjnych czy witryn sklepowych nadając im niespotykany wygląd.

Idealnie sprawdzą się również w sufitach podwieszanych czy do podświetlenia stopni schodowych.

Wszystkie listwy dostępne również w wersji wodoodpornej.

 

Model Moc 1m Cena za 1 m Cena za 5m
300 LED 3528 4,8W 5zł 25zł
300 LED 3528 WP 4,8W 7zł 35zł
150 LED 5050 (RGB) 7,2W 11zł 55zł
150 LED 5050 WP (RGB) 7,2W 13zł 65zł
300 LED 5050 (RGB) 14,4W 17zł 85zł
300 LED 5050 WP (RGB) 14,4W 19zł
95zł
Czytaj więcej

Trzy lampy solarno-hybrydowe oświetliły ulice w nadmorskiej gminie Sztutowo we wschodniej części województwa pomorskiego. Lampy solarne LED zostały zamontowane na ulicy Królewieckiej, Bukowej i Szkolnej. Każda z lamp ma 7m wysokości i jest wyposażona w nowoczesną oprawę LED o mocy 56W. Oprawy w lampie są zasilane z dwóch monokrystalicznych baterii słonecznych Simax Solar o mocy 195W i turbiny wiatrowej o mocy 400W. Baterie słoneczne wykorzystują zjawisko fotoelektryczne do produkcji prądu elektrycznego, wytwoorzona energia gromadzona jest w dwóch 150Ah akumulatorach żelowych HAZE z których oprawy zasilane są oprawy w lampach. Nad prawidłową pracą lampy czuwa regulator ładowania wyposażony w czujnik zmierzchu i funkcję sterowania oświetleniem.

Chiński producent baterii słonecznych Jinko Solar dostarczy 23MW swoich baterii dla Swinerton do nowego projektu w Fresno w Kalifoni. Firma będzie wkrótce budować 350MW elektrownię słoneczną Moapa w Newadzie. Swinerton wykorzysta 300W 72 ogniwowe wysokowydajne baterie słoneczne JinkoSolar w swojej naziemnej elektrowni Westland w Kaliforni. Po jej zakończeniu elektrownia dostarczy energię elektryczną do Pacific Gas and Electric Company (PG&E). Zgodnie z warunkami umowy dostawy baterii Jinko zostaną zrealizowane w czwartym kwartale tego roku.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-17
Szybko, dobrze zapakowane i zgodnie z oczekiwaniami.
2021-07-03
Superrrrrr
pixel