Kontakt telefoniczny pn.-pt. 9-17
+48 29 764 5628
+ 48 796 20 17 20
Gwarantujemy bezpieczeństwo transakcji. Gwarantujemy bezpieczeństwo transakcji więcej o płatnościach...
Sufity podwieszane - aranżacje LED

Sufity podwieszane - aranżacje LED

Sufity podwieszane         Podświetlenie sufitów podwieszanych taśmami LED to jedna z najbardziej popularnych i najciekawszych metod świetlnej aranżacji wnętrz. Podwieszane sufity poza atrakcyjnym wyglądem niosą za sobą szereg technicznych możliwości - regulacja wysokości pomieszczeń, ukrycie instalacji elektrycznych, podciągów, przewodów wentylacyjnych. Najczęściej w podwieszanych sufitach montuje się również oświetlenie - coraz częściej rolę tę spełniają systemy oświetlenia diodowego - taśmy led jako oświetlenie wnęk oraz żarówkami led - jako oświetlenie punktowe.

 

Diodowe oświetlenie do sufitów podwieszanych jest energooszczędne, estetycznie wykonane, trwałe i modne. W sufitach podwieszanych przy podświetlaniu wnęk i gzymsów źródło światła zazwyczaj jest niewidoczne i nie oświetla bezpośrednio pomieszczenia – światło propaguje się po odbiciu od powierzchni rozpraszającej jaką jest sufit lub ściana. W ten sposób uzyskujemy bardzo nastrojową poświatę, która nie wprowadza olśnienia, nie rzuca ostrego cienia, wygładza kształty przedmiotów. Jednocześnie ilość światła, które generują nowoczesne diody LED sprawia, że możemy wykorzystywać je nie tylko jako dekorację, ale również jako główne źródło światła w pomieszczeniach.  

 

 

Aby oświetlenie led przyniosło odpowiedni efekt - należy je właściwie zainstalować. Poniżej przedstawiamy dwa warianty montażu taśm LED w półce kartonowo-gipsowej (KG).

Najlepszy efekt uzyskuje się wybierając wariant A, światło z diod ładnie oświetla nie tylko sufit ale również samą wnękę. Ponadto optymalna przestrzeń pomiędzy półką a sufitem powinna mieć minimum 10-12 cm. Kąt świecenia diod to 120 stopni, zatem czym bliżej sufitu znajdą się diody tym mniej miejsca na rozproszenie światła. Do łączenia taśm wykorzystywane są gotowe łączniki, złączki, jak również połączenia lutownicze wykonywane we własnym zakresie. Ważnym warunkiem jest, aby sprawdzić poprawność działania systemu led, przed montażem na suficie.

Do pomieszczeń suchych typu salon, przedpokój stosowane są taśmy bez powłoki silikonowej, natomiast do pomieszczeń narażonych na wilgoć, parę wodną, czy bryzgi wody taśma w ochronie silikonowej. Ochrona silikonowa poza łatwością utrzymania diod w czystości zapewnia trwałość systemu led - chronią luty na poszczególnych diodach przed procesem utleniania.
Dlatego też odradzamy wariant B - po pierwsze daje efekt niedoświetlenia rogów wnęki, co zależnie od wielkości półki może być widoczne, oraz jeśli zastosujemy taśmę w ochronie silikonowej - z reguły wymagane jest zastosowanie dodatkowego kleju z uwagi na zwiększoną wagę listwy. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku zainstalowania taśmy na poziomej płaszczyźnie (wariant A).

Aby mieć wpływ na natężenie światła generowanego przez taśmy LED, zastosować można specjalne ściemniacze. Sterowane bezprzewodowo za pomocą pilota - pozwolą szybko i wygodnie rozjaśnić lub przyciemnić światło. Taśmy LED występują również w wersji kolorowej czyli RGB. W komplecie ze sterownikiem za ich pomocą możemy uzyskać dowolną barwę oświetlenia.

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ TAŚMY LED!!!

 

 

 

Wykorzystanie taśmy LED w łazience

 

Oświetlenie LED znajduje swoje zastosowanie w miejscach o podwyższonej wilgotności. Diody LED, zamontowane w odpowiednich miejscach łazienki, dodadzą meblom i sprzętom lekkości oraz powiększą optycznie wnętrze. Aranżacja łazienki zyska na atrakcyjności, jeśli np. zamontujemy taśmy ledowe za ramą lustra, u podstawy wanny, na obrzeżu podwieszanego sufitu czy w wyprofilowanej wnęce łazienki. Musimy wtedy skorzystać z produktu z klasą szczelności minimum IP65, bądź wykorzystać profil aluminiowy stosowany do taśm led. Taka taśma ledowa sprawdza się w miejscach, które są szczególnie narażone na wilgoć, a więc może być z powodzeniem wykorzystywana w aranżacji łazienki. Powleka się je silikonem, dzięki czemu są odporne na wszelkie uszkodzenia spowodowane zachlapaniem wodą.

 

 

Oświetlenie LED w kuchni

 

Do oświetlenia kuchni coraz częściej stosowane jest oświetlenie LED. Mając na uwadze indywidualność szafek, wymiary blatów i wymarzoną aranżację kuchni tworzymy podświetlenie LED podszafkowe na dowolny wymiar blatu kuchennego.

Energooszczędne, super jasne i odpowiednio wyselekcjonowane taśmy LED w profilach pozwolą cieszyć się z oświetlenia przez lata, bez potrzeb częstych wymian opraw i wysokich opłat za energię elektryczną. Co więcej, podświetlenie LED blatu można zamontować w już gotowych szafkach kuchennych, jak też w dopiero wykonywanych przez stolarza.

Oferujemy 3 modele profili : standardowe, wpuszczane w płytę oraz kątowe. W zależności od zastosowań.

 

Stwórz własne oświetlenie LED kuchni dzięki zastosowaniu naszych produktów.


O czym trzeba pamiętać?

 

Dobierając oprawy punktowe oraz listwy, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • diody powinny być osłonięte kloszami lub innymi przesłonami rozpraszającymi światło, aby ich obraz nie odbijał się w powierzchni na przykład blatu kuchennego i nie powodował nieprzyjemnych dla oka, a często także przeszkadzających olśnień;

  • kuchnia musi mieć jeszcze inne oprawy oświetleniowe zapewniające oświetlenie ogólne całego pomieszczenia. Pozwoli to uniknąć niepożądanych kontrastów między jasno oświetlonymi blatami kuchennymi a znajdującym się w polu obserwacji ich otoczeniem;

  • zasilacze należy umieszczać możliwie blisko diod LED, aby spadki napięcia w przewodach między zasilaczem a odbiornikiem nie były zbyt duże oraz żeby jednocześnie było możliwe odprowadzanie wytwarzanego ciepła.

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ PROFILE LED!!!

                

 

 

 

Oświetlenie schodów taśmą LED


Oświetlenie schodów jest tak samo ważne jak oświetlenie główne naszego domu. Warto zastanowić się nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które ułatwi nam bezpieczną komunikację. Oświetlenie LED schodów zapewnia bezpieczne poruszanie się po nich, a także jest nowoczesną formą oświetlenia dekoracyjnego. Mnogość modeli taśm LED ułatwia nam możliwość dostosowania barwy świecenia i jasności do charakteru wnętrza. Metoda montażu przewiduje mocowanie oświetlenia pod stopniami.


Taśma LED

Stosując taśmę LED najlepiej w połączeniu z dedykowanym profilem aluminiowym, który zamaskuje taśmę oraz będzie chronił ją przez uszkodzeniem. Dokonując wyboru profili w zależności od typu mocowania: nawierzchniowe, wpuszczane czy kątowe- narożne, jak również formy rozpraszania za pomocą oferowanych przesłon: transparentna, szron czy mleczna.. Jednak nie zawsze to jest możliwe, z uwagi wiele czynników np. typ schodów, Taśmę LED charakteryzują małe gabaryty i wysoka elastyczność co ułatwia ich schowanie pod stopniem. W zależności od rodzaju taśmy posiadają one różne gabaryty, jednak jej szerokość nie przekracza 12mm a wysokość 4mm.


Rodzaje taśmy LED

Taśmy LED można podzielić ze względu na sposób świecenia oraz konstrukcję. Do wyboru mamy taśmy LED - jednokolorowe i taśmy LED RGB – wielokolorowe. Każda z nich występuje w wersji wodoodpornej (zalana w silikonie) i standardowej.

Wybór taśmy LED zależy od miejsca jej stosowania i od efektu świetlnego jaki chcemy uzyskać. Ważne w budowie taśmy jest zagęszczenie diod na odcinku metra. Najpowszechniej obecnie stosowane taśmy jednokolorowe posiadają 60 diod/m, a taśmy RGB wielokolorowe 30 diod/m. Drugim ważnym elementem jest typ diody smd 3528 – chip składa się z jednej diody świecącej, 5050 – chip składa się z trzech żetonów świecących. Teoretycznie dioda SMD5050 jest 3 razy jaśniejszy niż SMD3528.

 

Mocowanie

Wszystkie rodzaje taśm LED najlepiej jest umieścić w podstopnicach. Montując taśmę kierujemy ją diodami do dołu oświetlając stopień poniżej. Każda z nich na odwrocie posiada taśmę samoprzylepną 3M, co umożliwia łatwe i trwałe zamocowanie do oczyszczonej wcześniej powierzchni schodów. Mocowanie przy pomocy taśmy 3M ma sens tylko wewnątrz budynku. Na zewnątrz klej nie będzie trzymał i taśma w krótkim czasie się odklei. To nie znaczy jednak, że taśmy LED nie można stosować w oświetleniu schodów na zewnątrz domu. Wręcz przeciwnie. Do wyboru mamy taśmę wodoodporną (zalana w silikonie). Wtedy najlepiej dodatkowo zastosować profil aluminiowy (wodoszczelny), który uchroni taśmę przed uszkodzeniami mechanicznymi i nadmiarem wilgoci.

 

Czas użytkowy diody LED

Główną zaleta diod LED zastosowanych na elastycznej taśmie jest ich długowieczność. Najczęściej wykorzystywane diod smd do taśm LED to typ 3528, 5050. Wszyscy producenci diod zapewniają, że czas użytkowy diody to min. 10 000h. Oczywiście diody mogą świecić nawet dwa razy dłużej niż zapewnia producent, ale wszystko jest zależne od wielu czynników związanych z użytkowaniem.

 

Diody LED, tak jak każde źródło światła, tracą na jasności z biegiem lat. Po 2-3 latach powinniśmy spodziewać się spadku jasności do 20%. Zastosowanie dobrej klasy zasilacza oraz stosowanie diod w warunkach o temperaturze z zakresu 10÷25 st.C na pewno zapobiegnie nadmiernej utracie jej parametrów.


Efekt świetlny

Dobór odpowiedniej taśmy LED jest ważny ze względu na efekt świetlny jaki chcemy uzyskać. Diody na taśmie charakteryzuje szeroki kąt świecenia (120 stopni), co ułatwia równomierne oświetlenie powierzchni. Oczywiście taśmę LED mocuje się tak, aby strumień światła padał na stopień poniżej. Z reguły światło skierowane jest pod kątem prostym do stopnia poniżej, ale istnieje możliwość skierowania światła np. pod kątem 45 stopni. Umożliwiają to niektóre profile LED. Poprzez zastosowanie taśmy RGB ze sterownikiem jest możliwość uzyskania ciekawych efektów świetlnych. Taśma RGB w silikonie jest dobrym rozwiązaniem na schodach o nietypowym kształcie i tam gdzie nie ma możliwości zastosowania innych zabezpieczeń przed otarciami, kurzem czy wilgocią. W przypadku oświetlenia schodowego taśmy 60led/m wywołują efekt punktów świetlnych, aby zniwelować ten efekt należy stosować taśmy o dużym zagęszczeniu 120led/m.

Aby zwiększyć funkcjonalność taśmy LED stosuje się czujniki ruchu, bądź czujniki inteligentne z możliwością sterowania stopniami pojedynczo (regulujemy czas załączania stopni oraz czas świecenia taśmy LED).


 

Energooszczędność

Taśmę LED można łatwo dostosować długością do stopni. Taśma LED jednokolorowa o długości 1m pobiera tylko 4,8W mocy. Przy 20-stopniach pobór mocy to 96W. W przypadku zastosowania taśmy RGB pobór mocy to 7,2W na jeden metr długości. Pobór mocy przy oświetleniu 20-tu schodków to 144W. Zazwyczaj wykonywane jest podświetlenie stopnia z wykorzystanie 20-30cm, tak więc koszty i pobór mocy spada czterokrotnie.

Zastosowanie taśmy LED do oświetlenia schodowego jest rozwiązaniem bardzo oszczędnym niż przy użyciu standardowych źródeł światła. Podstawową zaletą oświetlenia LED schodowego jest wysoka energooszczędność. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko praktyczne ale i nowoczesne oświetlenie wnętrza, a przy okazji oszczędność energii elektrycznej.

Oświetlenie LED jest nowoczesnym rozwiązaniem, który sprawdzi się nie tylko w domu ale również w biurach czy miejscach publicznych.

 

 

Gzyms sufitowy- oświetlenie TAŚMAMI LED


      Gzymsy oświetleniowe sufitowe – pozwalają na proste wykonanie półki, która połączona ze źródłem światła LED stanowi atrakcyjne oświetlenie pomieszczeń efektownie zastępując kłopotliwy montaż konstrukcji gipsowo-kartonowych. Listwy naścienne doskonale nadają się do uzupełnienia sufitów podwieszanych. Są obecnie najpopularniejszym zestawieniem nastrojowego oświetlenia z wykwintną sztukaterią do wnętrz. Ich niezwykła uniwersalność pozwala szykownie i w modny sposób dopełnić zarówno w nowoczesne, jak i stylizowane na zabytkowe wnętrza.

Gzymsy oświetleniowe mogą być stosowane w celu uzyskania oświetlenia dodatkowego, tworzącego nastrój, jak również w zastępstwie oświetlenia tradycyjnego. Oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, odpowiednie zastosowanie listew oświetleniowych sufitowych pozwala optycznie zmienić rozmiar pomieszczeń – zwiększyć wysokość ścian dzięki zamontowaniu listew oświetleniowych ze źródłem światła skierowanym w stronę sufitu, z drugiej strony gzymsy ze źródłem światła skierowanym w dół – umożliwiają optyczne obniżenie pomieszczeń.

Dodatkowo odpowiedni dobór koloru światła potrafi wprowadzić odpowiedni klimat pomieszczenia. Użycie listew umożliwia również zamaskowanie różnego rodzaju uszkodzeń, nierówności oraz pęknięć.

 

 

Oświetlenie punktowe żarówkami LED


Rozwiązaniem bardzo często stosowanym w sufitach podwieszanych jest oświetlenie punktowe. Standardowe halogeny coraz częściej zastępowane są energooszczędnymi żarówkami LED, które osiągają porównywalną moc świetlną, pobierając przy tym nawet 8 - krotnie mniej mocy. Żarówki LED są również bezpieczniejsze od halogenów z powodu bardzo niskiej emisji ciepła - świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie sufit bądź stelaż jest drewniany lub zastosowano docieplenie łatwopalnym styropianem.

Naszym klientom polecamy w szczególności żarówki LED GU10 zbudowane na bazie nowoczesnych diod SMD 5050. Zasilane napięciem 230V, nie wymagają transformatorów. Żarówki są odpowiednikami standardowych halogenów o mocy ok. 25W, pobierając przy tym jedynie 2.4W. W mocniejszej wersji 24 LED pobierają 4W generują strumień świetlny porównywalny do halogenu o mocy około 40W.

Do łazienek i kuchni zalecamy stosowanie żarówek LED MR16 zasilanych niskim napięciem 12V z transformatora. Zasilanie 12V zapewnia bezpieczeństwo w razie kontaktu żarówki z wilgocią.

Podłączając do sieci oprawy LED niskonapięciowe 12V (tzw. oczka), należy kierować się następującymi wskazówkami:

  • Oświetlenie halogenowe podłączane do sieci wymaga użycia transformatora o napięciu 230/12 V. Do podłączenia żarówek LED dedykowany transformator z obciążeniem od 0W.

  • Moc transformatora (VA) nie może przekraczać sumy mocy (W), jaką mają wszystkie oprawy. Optymalnym rozwiązaniem jest pozostawienie 10% zapasu mocy transformatora.

  • Moc żarówki nie może przekraczać mocy, która podana jest na oprawie halogenowej. Przy zastosowaniu żarówek LED możemy wykluczyć.

  • Przekrój przewodu należy dobrać do odległości między oprawą, a transformatorem.

 

Oświetlenie punktowe LED pomaga stworzyć we wnętrzu nastrojowy klimat. Żarówki LED w komplecie z oprawą halogenową najczęściej montowane są w suficie podwieszanym, gdzie tworzą przeróżne kompozycje, dopasowane do aranżacji wnętrza. Poniżej przedstawiamy schemat montażu opraw halogenowych z żarówką LED:

 

 


Zapraszamy do galerii realizacji


Znajdziecie tu państwo podświetlone: sufity podwieszane, gzymsy, schody, ściany i wilele innych. Wszystkie przedstawione rozwiązania zostały wykonone na bazie naszych produktów. Najczęściej do podświetlania sufitów wykorzystywane były węże LED oraz listwy i taśmy LED  w wersjach sztywnych oraz elastycznych.

 

Sufit podwieszany ledSufit podwieszany

Sufity podwieszaneSufity podwieszane ledSufity podwieszane

Sufity podwieszaneSufity podwieszane listwa ledSufity podwieszane

...jest pusty
Dlaczego sklep modernhome to najlepszy wybór?ModernHome facebook fanpage
ModernSport.pl
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 5 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-07-07
Dobry kontakt i kompetentna obsługa,polecam.
2020-08-11
Transakcja bezproblemowa. Nie mam zastrzeżeń.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel